Chcesz mieć dobre plony fasoli? Walcz z chwastami

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: DR INŻ. ARKADIUSZ ARTYSZAK | REDAKCJA@AGROPOLSKA.PL
11-06-2015,8:05 Aktualizacja: 11-06-2015,8:38
A A A

Jeśli chce się uzyskać przyzwoite plony nasion fasoli i nie mieć kłopotów z jej zbiorem rygorystycznie trzeba podchodzić do kwestii odchwaszczania. Obecność chwastów może całkowicie zaprzepaścić starania producenta.

W tym roku wielu rolników po raz pierwszy wysiało fasolę, licząc na wysokie dopłaty bezpośrednie do roślin wysokobiałkowych.

Uprawa fasoli, podobnie jak innych roślin wymaga nie tylko wiedzy, ale także doświadczenia. W pierwszym roku łatwo o błędy, które są bardzo kosztowne.

Sieją fasolę na potęgę. Kuszą duże dopłaty

W tym roku obserwuje się bardzo duży wzrost powierzchni uprawy fasoli na suche nasiona. Mało kto się jednak zastanawia, że duża produkcja wróży obniżenie cen skupu, które już teraz są niskie. Głównym powodem zainteresowania...

Gdy zwalczanie chemiczne stosowane po siewie okaże się niewystarczające, wtedy trzeba sięgnąć po metody mechaniczne. Chwasty w międzyrzędziach niszczy się stosując wielorak, a w rzędach, niestety, trzeba sięgać po motykę i zrobić to ręcznie.

Nie ma co czekać z usunięciem chwastów, bo sytuacja będzie się pogarszała z dnia na dzień.

Część rolników rezygnuje z ręcznego, a tym samym pracochłonnego niszczenia chwastów, a na efekty takiego zaniechania nie trzeba będzie długo czekać. Jak kosztowne jest to zaniedbanie, przyjdzie czas przekonać się w sierpniu podczas zbioru. Więc nie ma na co czekać.     

Poleć
Udostępnij
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu