Jabłka mogą podbić chiński rynek. Producenci już działają

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Newseria Biznes, (em) | redakcja@agropolska.pl
22-06-2016,12:15 Aktualizacja: 23-06-2016,8:57
A A A

19 grup producenckich zrzeszonych w organizacji Appolonia podpisało porozumienie o współpracy z platformą dystrybucyjną Shanghai Poland China Trading Company. Dotyczy ono ok. 40 tys. ton jabłek, które trafią do azjatyckich konsumentów.

- Jabłka są produktem eksportowym Polski. Niestety, Chińczycy do tej pory nie mieli okazji, żeby się przekonać, jak dobry jest to produkt. Podczas wizyty chińskich polityków w Warszawie zostało podpisane porozumienie umożliwiające eksport tych owoców. Mam nadzieję, że dzięki naszej platformie i uruchomionym połączeniom logistycznym polskie jabłka i inne produkty trafią na chińskie rynki - mówi agencji Newseria Biznes Lin Jie, prezes Shanghai Poland China Trading Company.

Zhi Shuping, Krzysztof Jurgiel, bezpieczeństwo żywności, polska-chiny

Chiny otwierają się na polskie jabłka

Chiny są otwarte na import polskich jabłek - deklaruje Zhi Shuping, minister odpowiedzialny za jakość żywności w tym kraju. - W przypadku jabłek otwieramy drzwi, a cała reszta należy do przedsiębiorców - dodaje. W Warszawie zostało podpisane...

Politycy z Polski i Chin podpisali również memorandum o współpracy dwustronnej w obszarze zdrowia zwierząt i roślin oraz bezpieczeństwa żywności. Dokument reguluje wymagania weterynaryjne i fitosanitarne w eksporcie żywności do Chin.

Lin Jie podkreśla, że nasze produkty spożywcze cieszą się coraz większą popularnością wśród chińskich konsumentów, dlatego uruchomiono platformę China Poland Trading Platform, która służy sprzedaży artykułów w tym wielkim kraju.

- Nasza platforma dotyczy nie tylko zagadnień związanych z handlem, lecz także z logistyką, potrzebnymi zezwoleniami, licencjami, inspekcjami w Chinach. To kompleksowa pomoc dla firm z branży spożywczej obu krajów - dodaje.

Firma ma podpisane umowy z kilkoma sieciami handlowymi w Chinach, w tym z największą państwową. Prowadzi sprzedaż w kanale offline, czyli w tradycyjnych sklepach i hurtowniach oraz  przez internet.

[WIDEO] Mówią: Artur Jadeszko, prezes zarządu ATC Cargo oraz Lin Jie, prezes Shanghai Poland China Trading Company


jabłka, sprzedaż jabłek, eksport jabłek, białoruś, ministerstwo rolnictwa

Sprzedaż jabłek napędza eksport na Białoruś

W pierwszym kwartale bieżącego roku bardzo mocno wzrósł eksport polskich towarów żywnościowych do Białorusi. Przyczyną tego jest silny wzrost sprzedaży jabłek - oceniają analitycy ministerstwa rolnictwa. Eksperci obliczyli, że...

Oferuje polskim producentom możliwość magazynowania ich produktów w Chinach, a teraz zajmować się będzie kompleksową sprzedażą produktów na rynku. Chiny są dla Polski ważnym partnerem gospodarczym. Na tamtejszym rynku trwa kilka kampanii promocyjnych, m.in. jabłek, produktów mleczarskich i mięsnych.

Z danych resortu rolnictwa wynika, że w ubiegłym roku Polska wyeksportowała do Państwa Środka artykuły rolno-spożywcze o wartości 127 mln euro. Wśród nich dominowały serwatka, mięso i jadalne podroby z drobiu, czekolada i inne przetwory spożywcze zawierające kakao, syropy cukrowe, mleko i śmietana oraz wyroby cukiernicze.

Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa nie ukrywa, że liczy na wzrost eksportu w niedalekiej przyszłości.

Poleć
Udostępnij