Serenade ASO - pierwszy biologiczny fungicyd BAYER

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Daniel Alankiewicz | alankiewicz@agropolska.pl
26-08-2015,14:55 Aktualizacja: 26-08-2015,15:36
A A A

W dniu 18.08.2015 firma Bayer CropScience uzyskała zezwolenie MRiRW nr R-122/2015 dla nowego fungicydu Serenade ASO. Jest to pierwszy biologiczny środek ochrony roślin w ofercie Bayer CropScience Polska.

Opis działania:

Serenade ASO jest mikrobiologicznym środkiem grzybobójczym o działaniu kontaktowym, w postaci stężonej zawiesiny do rozcieńczania wodą (SC), zawierającym szczep QST 713 bakterii Bacillus subtilis i przeznaczonym do stosowania w uprawie truskawki, marchwi, sałaty, pomidora, papryki oraz oberżyny (bakłażana) przeciwko chorobom grzybowym. Produkt jest oferowany w wygodnej płynnej formulacji, nie ma specjalnych wymogów dotyczących warunków transportu i przechowywania.

Bacillus subtilis QST 713 jest bakterią występującą naturalnie w przyrodzie, wykazującą działanie grzybobójcze oraz fungistatyczne poprzez zakłócenie rozwoju grzybni w wyniku kontaktu z patogenem na powierzchni roślin i wytwarzanie substancji, które zakłócają funkcjonowanie błon komórkowych grzybów. Bacillus subtilis QST 713 konkuruje także z patogenami o przestrzeń życiową i składniki odżywcze oraz indukuje systemiczną odporność rośliny.

Zakres stosowania:

Zgodnie z etykietą, Serenade ASO wykazuje działanie w zwalczaniu szarej pleśni i alternariozy we wspomnianych powyżej uprawach ogrodniczych.

Zalety stosowania Serenade ASO:

  • Skuteczne działanie zapobiegawcze
  • Bezpieczeństwo dla środowiska i konsumenta
  • Przydatny w integrowanych programach ochrony
  • Spełnia wymogi rolnictwa ekologicznego
  • Brak pozostałości, brak okresu karencji

Dostępność w handlu:

Serenade ASO jest fungicydem sprzedawanym w wielu krajach Europy Zachodniej. W Polsce produkt będzie dostępny u partnerów handlowych Bayer CropScience w sezonie 2016.

Logotyp produktu:

Pliki do pobrania:
etykieta_serenade_aso.pdf
Serenade ASO - etykieta produktu
Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu