Wnioski o rekompensaty do końca października

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
25-08-2017,9:10 Aktualizacja: 25-08-2017,9:32
A A A
Program rekompensat za nieprzerwane nieutrzymywanie trzody chlewnej ma na celu zapobieganie szerzeniu się afrykańskiego pomoru świń (ASF).
 
Mogą w nim uczestniczyć rolnicy utrzymujący świnie na obszarach objętych programem bioasekuracji, którzy zrezygnują z tej produkcji.
 
Wniosek o przyznanie rekompensaty należy złożyć do kierownika biura powiatowego Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa właściwego ze względu na miejsce położenia gospodarstwa.  
 
asf, kolejne przypadki, dziki, padłe osobniki

ASF potwierdzony u dziesięciu padłych i trzech odstrzelonych dzików

Wirus afrykańskiego pomoru świń (ASF) wystąpił u kolejnych dzików na terenie Polski. Dwanaście nowych przypadków potwierdzono w woj. lubelskim oraz woj. podlaskim.   Główny lekarz weterynarii poinformował dzisiaj o...
Termin ten został wydłużony z dnia 15 września do 31 października 2017 r.
 
Agencja uzasadniła potrzebę zmiany terminu liczbą oświadczeń, które wpłynęły do dnia 14 sierpnia br. oraz koniecznością wydłużenia okresu przewidzianego na kontrole gospodarstw i wydanie decyzji - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Zgodnie z rozporządzeniem posiadacze zwierząt utrzymujący świnie na obszarze objętym programem bioasekuracji zostali zobowiązani do dostosowania swoich gospodarstw do wymagań dotyczących bioasekuracji lub złożenia oświadczenia o braku spełnienia tych wymagań. 
 
Producentom, którzy złożyli oświadczenia przysługuje odszkodowanie za ubite świnie i rekompensata za nieprzerwane nieutrzymywanie świń.
 
Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu