Stany Zjednoczone, Meksyk i Kanada łączą siły w walce z ASF

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
09-11-2019,8:00 Aktualizacja: 09-11-2019,11:19
A A A
Wspólne działania służb weterynaryjnych Meksyku, USA i Kanady mają na celu zapobieganie zawleczeniu wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na teren tych państw. Szczegóły współpracy zostały omówione podczas 2. Forum Północnoamerykańskiego dotyczącego tej choroby.
 
Forum Północnoamerykańskie dotyczące ASF odbyło się w Meksyku. Głównym tematem spotkania była współpraca, której celem jest uniemożliwienie wprowadzenia wirusa na teren Meksyku, USA i Kanady.
 
Jak podkreślił Francisco Javier Trujillo Arriaga, dyrektor naczelny National Service for Agrifood Health, Safety and Quality (SENASICA), służby weterynaryjne trzech krajów współpracują ze sobą w sposób ciągły i zorganizowany. 
 
ceny tuczników, ceny wieprzowiny, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, produkcja tuczników

Jakie będą ceny żywca wieprzowego w 2020 roku?

Notowania tuczników od dłuższego czasu w większości państw unijnych są stabilne, a ich trendy podążają za niemieckim rynkiem. Jest to efekt rosnącego eksportu i spadku światowego pogłowia trzody chlewnej.   Ceny żywca wieprzowego w...
Ich głównym celem jest udoskonalenie systemu, który sprawdził się w walce z klasycznym pomorem świń. 
 
Podczas spotkania eksperci zwrócili uwagę, że sprawne zapobieganie zagrożeniu ze strony wirusa ASF wymaga zorganizowanej współpracy we wszystkich płaszczyznach oraz skutecznego wykrywania i zgłaszania przypadków epidemii - podaje portal 3trzy3.pl na podstawie strony internetowej www.gob.mx.
 
Pierwsza edycja forum odbyła się w Ottawie, w Kanadzie. Wówczas eksperci ustalili, że kluczem do sukcesu jest ustanowienie partnerstw, które działają wspólnie w celu wdrożenia standardów zapobiegania ASF i razem włączają się w badania.
 
Ustalono wówczas, że ważnym elementem jest również promowanie skutecznej komunikacji, ochrona granic przed chorobą i zachęcanie producentów do zwiększenia bioasekuracji w gospodarstwach. 
 
Stwierdzono także, że istotną sprawą jest włączenie innych narodów do globalnych badań w celu opracowania szczepionki przeciwko ASF. 
 
Podczas drugiej edycji forum ustanowiono stałą grupę ekspertów zajmujących się problemem ASF, która przez istniejące struktury i stowarzyszenia obejmuje służby weterynaryjne krajów i instytucji. Należą do nich organizacje: Ibero-American Pork Organisation (OIPORC) i Regional Organization for Agricultural Health (OIRSA). 
 
Mają także powstać zintegrowane grupy zadaniowe, takie jak Grupa Robocza ASF Północnoamerykańskiego Komitetu ds. Zdrowia Zwierząt.
 
  • Informacje dotyczące hodowli i produkcji trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2022

Hoduj z głową świnie:

-Pieniądze na ogrodzenie

-Co z ceną za tuczniki

-Włókno w paszy dla zdrowia

-Odchów prosiąt po nowemu

-Co zamiast tlenku cynku?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2023

Hoduj z głową bydło:

-Dobre kiszonki to tańszy opas

-Hodowla i ekonomia

-Stymulacja odporności cieląt

-Zasuszenie samo się nie zrobi

-Stado bydła w telefonie

 

PRENUMERATA