Kolejne spadki cen żywca wieprzowego

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-11-2017,9:55 Aktualizacja: 03-11-2017,13:29
A A A
Spadek cen tuczników w Niemczech wywołał presję cenową w Unii Europejskiej, gdzie w ubiegłym tygodniu ceny obniżyły się od 3 do 5 centów - informuje Krajowy Związek Pracodawców Producentów Trzody Chlewnej.
 
Liczba ubojów w Niemczech w ostatnim tygodniu spadła w wyniku dwóch dni świątecznych. W skutek tego liczba tuczników oferowanych do sprzedaży przekroczyła zapotrzebowanie zakładów ubojowych. 
 
Malejące ceny tuczników w ostatnim okresie są związane z wypieraniem eksporterów niemieckich z rynku chińskiego przez tańszą konkurencję ze strony Stanów Zjednoczonych.
 
afrykański pomór świń, dziki, przypadki ASF, ogniska ASF

Odstrzał dzików w woj. lubelskim ograniczył występowanie ASF

Ognisk afrykańskiego pomoru świń nie przybywa, a wirusa udało się opanować głównie dzięki odstrzałowi dzików. Tak uważają przedstawiciele ministerstwa środowiska oraz Polskiego Związku Łowieckiego. Na temat aktualnej sytuacji...
W branży tej spadek eksportu do Chin nie został w pełni zrekompensowany wywozem wieprzowiny na alternatywne rynki. Presja cenowa przełożyła się na pozostałe kraje Wspólnoty.
 
W Austrii, Holandii i Belgii ceny żywca wieprzowego spadły o 5 centów, a w Hiszpanii o 3,8 centów. 
 
W Danii tuczniki potaniały o 2,7 centów, a we Francji obniżki cen były nieznaczne. 
 
Według danych niemieckiej aukcji internetowej (ISN) Dania wysunęła się na pierwsze miejsce w rankingu unijnych krajów, które produkują najwięcej wieprzowiny. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania, a kolejne pozycje zajmują Francja i Niemcy.
 
W notowaniach niemieckiej giełdy VEZG cena w 44 tygodniu została utrzymana na poziomie 1,45 euro za kg, co w przeliczeniu na polską walutę daje 6,16 zł za kg.
 
Nadwyżka produkcji żywca może zostać zagospodarowana dopiero pod koniec tygodnia. Natomiast spadające ceny tuczników w krajach unijnych mogą być zatrzymane w wyniku zwiększenia eksportu wieprzowiny do krajów trzecich.
 
Poleć
Udostępnij
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu