Eksport wieprzowiny z UE spadł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
12-01-2022,12:30 Aktualizacja: 13-01-2022,12:39
A A A
Unia Europejska w ostatnim kwartale 2021 r. zmniejszyła eksport mięsa wieprzowego. Był to głównie efekt ograniczonego popytu ze strony Chin. 
 
Zmniejszony popyt na wieprzowinę na rynku chińskim doprowadził do spadku eksportu tego rodzaju mięsa z krajów unijnych we wrześniu 2021 r. o 16%.
 
W tym okresie z Unii Europejskiej wyeksportowano 443 tys. ton wieprzowiny i przez kolejne 3 miesiące sytuacja utrzymała się bez większych zmian. W przypadku tylko świeżo mrożonej wieprzowiny, jak podaje portal euromeatnews.com, wolumen spadł o około jedną piątą w porównaniu do 2020 r. i wyniósł 262 tys. ton. 
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, niemiecka cena

Stabilizacja cen na europejskim rynku wieprzowiny

Średnia cena tuczników w krajach unijnych spadała przez kolejne 20 tygodni, aż do końca października. W okresie przedświątecznym odnotowano niewielki wzrost notowań.    Notowania trzody chlewnej w Unii Europejskiej po trwających do...
Spadek ten wynikał z mniejszego popytu ze strony Chin, gdzie trafiło 90 tys. ton wieprzowiny, czyli o około 50% mniej niż w poprzednim roku. 
 
Eksport podrobów był również o 9% niższy i wyniósł 107 tys. ton. Spadek dostaw dotyczył zarówno rynku chińskiego (o 12% do 60 tys. ton), jak i eksportu do Hongkongu (o 86% do 3 tys. ton). 
 
Te spadki zostały nieco zrekompensowane zwiększonym eksportem na Filipiny. Wzrósł on o 86% do wartości 11 tys. ton.
 
- Handel z Filipinami wzrósł ponad dwukrotnie już rok wcześniej, osiągając łącznie 228 tys. ton. Handel z Chinami spadł tylko o 9% w tym samym okresie ogółem, osiągając 2,1 miliona ton. Patrząc na podział produktów, między styczniem a wrześniem, mrożona wieprzowina odnotowała ogólny wzrost o 6%, podczas gdy handel podrobami wzrósł tylko o 2% – skomentowała dla euromeatnews.com Bethan Wilkins, starszy analityk Rady Rozwoju Rolnictwa i Ogrodnictwa (AHDB). 
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 3/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stres cieplny w chłodni

-Dlaczego nie białko ogólne?

-Łubin jest dobry dla świń

-Piętrowa chlewnia

-Jak zmienia się rynek?

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA