Cena tuczników w Chinach spadła o połowę

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
29-07-2021,8:15 Aktualizacja: 28-07-2021,15:52
A A A
Ceny świń w Chinach spadły o ponad 50% w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku. Jest to efekt wzrostu podaży przy jednoczesnym spadku popytu. 
 
Tuczniki w Chinach w czerwcu kosztowały o 16,4% mniej niż uzyskiwali dostawcy w maju. Tym samym cena spadła do 3,1 dolarów za kilogram, co w przeliczeniu na polską walutę daje około 12,07 zł.  
 
Jak poinformowała agencja Xinhua, oznacza to spadek o 54,1% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Gwałtowny spadek cen w Chinach jest obserwowany od początku roku. 
 
 
cena tuczników, trzoda chlewna, żywiec wieprzowy, cena w Europie i w Polsce

Dalsze spadki cen tuczników

Ceny tuczników w Polsce w drugim tygodniu lipca spadły o 1%. Ten sam trend odnotowały średnie notowania w Unii Europejskiej.    Żywiec wieprzowy w Polsce w dniach 12-18 lipca potaniał w ciągu tygodnia o 1% do wartości 4,97 zł za...
Jest on skutkiem znacznej poprawy podaży i spadku popytu, co skłoniło władze do interwencji w celu ustabilizowania rynku. Większa liczba świń na rynku jest efektem likwidacji wielu hodowli, które obawiały się nowych wariantów wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF).
 
W czerwcu Narodowa Komisja Rozwoju i Reform, jak podaje portal euromeatnews.com, dwukrotnie wydała ostrzeżenia o nadmiernym spadku cen trzody chlewnej.
 
Agencja rozpoczęła również skup wieprzowiny w celu uzupełnienia zapasów na poziomie centralnym i lokalnym, ponieważ indeks monitorujący ceny wieprzowiny spadły poniżej poziomu alarmowego. 
 
Od stycznia ceny wieprzowiny w Chinach spadły o prawie 70%. Mimo to międzynarodowi analitycy spodziewają się, że import pozostanie na wysokim poziomie, ponieważ według szacunków Brazylijskiego Stowarzyszenia Białka Zwierzęcego (ABPA) w kraju azjatyckim deficyt mięsa wieprzowego wyniesie 5 milionów ton.
 
  • Więcej informacji na temat hodowli trzody chlewnej znajdziesz w najnowszym wydaniu magazynu "Hoduj z Głową Świnie". ZAPRENUMERUJ
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2021

Hoduj z głową świnie:

-Produkuje tuczniki w strefie ASF

-Bioasekuracja nie jest straszna

-Otłuszczanie a rozród loch

-To nie koniec ASF

-Psy mogą pomoc zwalczyć ASF

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2021

Hoduj z głową bydło:

-Śruta sojowa od A do Z

-Zadbaj o zdrowe racice

-Jak powstaje idealna bela?

-Jakie białko w dawkach?

-Z automatyka za pan brat

PRENUMERATA