Zmiany cen w skupie drobiu

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
28-03-2023,11:50 Aktualizacja: 28-03-2023,9:19
A A A
Większość monitorowanych gatunków drobiu w trzecim tygodniu marca potaniała. Wyjątek stanowią kaczki brojlery, które skupowano w cenach zbliżonych do tych notowanych w poprzednim tygodniu.
 
W dniach od 13 do 19 marca krajowi dostawcy za kurczęta brojlery uzyskiwali średnio 5,84 zł za kg. Cena ta była o 2 gr za kg niższa niż w poprzednim tygodniu, ale o 2% wyższa niż przed miesiącem. 
 
Cena indyków wyniosła średnio 8,92 zł za kg. Była ona o 2 gr za kg niższa niż przed tygodniem oraz o 1 gr za kg niż przed miesiącem. 
 
HPAI, grypa ptaków, ognisko HPAI, Inspekcja Weterynaryjna, hodowcy drobiu, bioasekuracja, H5N1, kaczki rzeźne

Wybuchły ogniska grypy ptaków po miesiącu przerwy

Ogniska HPAI nr 57 i 58 w 2023 roku zostały potwierdzone przez Inspekcję Weterynaryjną 22 marca tj. po niespełna miesiącu od stwierdzenia ostatnich. Wszystkie były wywołane podtypem wirusa H5N1. Ognisko HPAI nr 57 stwierdzono 22 marca w...
Kaczki brojlery skupowano średnio po 7,70 zł za kg. Cena ta była zbliżona do tej notowanej w poprzednim tygodniu. Jednocześnie była ona o 1% niższa niż przed miesiącem.
 
Kurczęta brojlery były droższe niż przed rokiem o 12%, indyki o 24%, a kaczki brojlery o 19%. 
 
W trzecim tygodniu marca, jak podaje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, tuszki kurcząt patroszonych z szyjami zbywano średnio po 9,33 zł za kg. Ich cena była o 1% niższa niż tydzień wcześniej, ale o 3% wyższa niż przed miesiącem oraz o 6% niższa niż przed rokiem. 
 
Cena tuszek indyków patroszonych wynosiła średnio 14,82 zł za kg. Była ona o 1% niższa niż w poprzednim tygodniu i o 4% niż przed miesiącem, a także o 19% wyższa niż przed rokiem. 
 
  

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 2/2024

Hoduj z głową świnie:

-Żeby rozród działał dobrze

-Tucz świń w cyklu otwartym. Genetyka i zdrowie

-Okiem doradcy - bioasekuracja ASF

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 2/2024

Hoduj z głową bydło:

-Okiem doradcy - cicha ruja

-Sucha masa jest kluczowa

-Jak liczyć koszty żywienia w produkcji mleka?

-TMR w teorii i praktyce

 

PRENUMERATA