2 ogniska grypy ptaków na Lubelszczyźnie. Kolejne w Wielkopolsce?

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
08-01-2020,9:40 Aktualizacja: 08-01-2020,9:47
A A A

Główny lekarz weterynarii poinformował, że w dniach od 4 do 6 stycznia 2020 r. wyznaczono w Polsce 2 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u drobiu. Kolejne może zostać potwierdzone Wielkopolsce, gdzie padło ponad 2 tysiące kaczek typu pekin.

Polska Agencja Prasowa poinformowała, że na fermie w Zamościu w woj. wielkopolskim w gminie Sieroszewice padło 2 tysiące 5-tygodniowych kaczek typu pekin.

Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu Andrzej Żarnecki w środę poinformował PAP, że zarówno hodowca jak i służby weterynaryjne czekają na wyniki badań. Są one prowadzone w Państwowym Instytucie Weterynaryjnym - Państwowym Instytucie Badawczym w Puławach.

pisklęta kurcząt rzeźnych, ceny brojlerów w skupie, katarzyna gawrońska, KIPDiP

Wiemy, dlaczego rosły ceny skupu brojlerów

Wysokie ceny kurcząt rzeźnych w ostatnim miesiącu 2019 roku były następstwem wyjątkowo niskiej produkcji piskląt w listopadzie, a nie - jak do tej pory powszechnie sądzono - zastępowania drożejącej wieprzowiny mięsem drobiowym. To najważniejszy...

GLW poinformował, że w dniach od 4 do 6 stycznia stwierdzono kolejne 2 ogniska wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) podtypu H5N8 u drobiu w województwie lubelskim.

Ognisko nr 2020/5 zostało wyznaczone w gospodarstwie w miejscowości Stary Uścimów w powiecie lubartowskim, w którym utrzymywano 13 186 indyków.

Ognisko 2020/6 wybuchło na fermie utrzymującej 24 000 indyków położonej w miejscowości Drozdówka w gminie Uścimów w powiecie lubartowskim.

Główny lekarz weterynarii na bieżąco aktualizuje informacje dotyczące występowania wysoce zjadliwej grypy ptaków (HPAI) na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.

Informacje na temat grypy ptaków (AI) można znaleźć TUTAJ.

Wszystkie komunikaty GLW dotyczące grypy ptaków można znaleźć TUTAJ.



Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu