Produkcja mleka w Niemczech jest nieopłacalna?

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
02-11-2020,17:15 Aktualizacja: 04-11-2020,10:33
A A A
Koszty produkcji mleka w Niemczech rosną, podczas gdy jego średnia cena spada. W lipcu tamtejsi rolnicy tracili niemal 16 centów przy sprzedaży 1 litra surowca. 
 
Cena mleka w Niemczech w lipcu, według badań przeprowadzonych przez niemiecki Urząd Rolnictwa i Socjologii Rolnej (BAL), spadła o 2 centy do wartości 31,24 centy za kg. W tym samym czasie oszacowany przez BAL koszt produkcji 1 kg surowca wynosił 46,95 centów. 
 
Z tych danych wynika, że nakłady poniesione na produkcję mleka są pokryte zaledwie w 66% - informuje portal Milk-News.
 
uwięziowy system utrzymania, wolnostanowiskowo, gospodarstwa ekologiczne,

Uwięziowe utrzymywanie bydła w Danii tylko do 2024 r.

Dania we wszystkich ekologicznych gospodarstwach z bydłem mlecznym chce w ciągu najbliższych 4 lat wprowadzić zakaz utrzymywania uwięziowego. Jest to kolejny krok w kierunku poprawy dobrostanu zwierząt.    Według informacji duńskiego...
- Sytuacja niemieckich producentów uległa pogorszeniu. Stanęli oni w obliczu wzrostu kosztów z powodu wyższych wymagań i suszy. Bez pomocy państwa nie wyjdziemy z tej sytuacji i będziemy nadal tracić gospodarstwa – tłumaczył Elmar Hannen, producent mleka w Kleve w Niemczech. 
 
Jego zdaniem istnieje pilna potrzeba utworzenia organizacji międzybranżowej dla sektora mleczarskiego.
 
Europejska Rada ds. Mleka promuje wykorzystanie instrumentu kryzysowego, który ma przeciwdziałać niekorzystnej dla rolników sytuacji. Program odpowiedzialności rynkowej (MRP) śledzi rynek i jest w stanie dostosować produkcję do aktualnych wymagań.
 
Badania kosztów produkcji mleka zostały zlecone przez European Milk Board i niemiecką organizację producentów MEG Milch Board.
 
Obliczenia są oparte na danych z unijnej sieci danych rachunkowych gospodarstw rolnych (FADN) oraz niemieckiego federalnego urzędu statystycznego (Destatis) i są aktualizowane co kwartał od 2014 r.
 

Więcej informacji dotyczących hodowli bydła i produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2021

Hoduj z głową świnie:

-Zastosowanie fotowoltaiki w chlewni

-Jak zabezpieczyć chlewnię przed ASF?

-Inteligentne rozwiązania w nowoczesnej tuczarni

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2021

Hoduj z głową bydło:

-Mleko będzie drożeć?

-Energia z mleka i słońca

-Dobry GPS z żyta, czyli jaki?

-Kiszonki w żywieniu cieląt

-Jak zadbać o rozród krów?

PRENUMERATA