Uwięziowe utrzymywanie bydła w Danii tylko do 2024 r.

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
31-10-2020,16:00 Aktualizacja: 31-10-2020,12:26
A A A
Dania we wszystkich ekologicznych gospodarstwach z bydłem mlecznym chce w ciągu najbliższych 4 lat wprowadzić zakaz utrzymywania uwięziowego. Jest to kolejny krok w kierunku poprawy dobrostanu zwierząt. 
 
Według informacji duńskiego Ministerstwa Żywności, Rolnictwa i Rybołówstwa od 2024 r. we wszystkich gospodarstwach ekologicznych bydło będzie utrzymywane wyłącznie w systemie wolnostanowiskowym. 
 
W kolejnych latach zakaz utrzymywania uwięziowego ma również obowiązywać w pozostałych gospodarstwach. 
 

Rolnicy chcą spotkania z premierem w sprawie piątki dla zwierząt

Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka (PFHBiPM) w imieniu rolników zwróciła się do premiera Mateusza Morawieckiego, z prośbą o spotkanie. Jego tematem ma być nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt.  ...
 
Nowe przepisy są częścią rozporządzenia w sprawie rolnictwa ekologicznego, które ma wejść w życie 1 stycznia 2022 r. Oczekuje się, że rolnicy ekologiczni, którzy nadal mają obory uwięziowe mogą ubiegać się o zwolnienie z tego obowiązku na okres przejściowy od 2022 do 2024 r., pod warunkiem, że posiadają mniej niż 50 krów w gospodarstwie – informuje portal euromeatnews.com. 
 
Rolnicy ci muszą także wykazać, że w gospodarstwie jest zachowany wymagany dobrostan zwierząt.
 
Ostateczna data wprowadzenia nowych przepisów będzie zależała od nowego europejskiego rozporządzenia w sprawie ekologii, które ma wejść w życie 1 stycznia 2022 r. 
 
Oczekuje się, że rolnicy ekologiczni będą mieć zakaz utrzymania bydła na uwięzi według nowego rozporządzenia w sprawie dobrostanu, które ukarze się w 2022 r. 
 
Jednak rozporządzenie przewiduje możliwość przyznania odstępstwa od tego zakazu do 1 stycznia 2024 r. Od 2027 r. w Danii będzie obowiązywał ogólny zakaz utrzymywania bydła mlecznego na uwięzi. 
 

Więcej informacji dotyczących hodowli bydła i produkcji mleka znajdziesz w magazynie "Hoduj z Głową Bydło". ZAPRENUMERUJ

Poleć
Udostępnij
WAŻNE WYDARZENIE

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2023

Hoduj z głową świnie:

-Pięć kroków do sukcesu

-Dzięki dywersyfikacji nadal tuczy

-Audyt rzeźniany 

-ASF znów w natarciu

-Biogazownie - zasada działania

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2023

Hoduj z głową bydło:

-Białogrzbiete to spokojna rasa

-Detoksykanty zabezpieczają

-Tajemnice rekordowej produkcji 

-Ubój na pastwisku bez stresu

 

PRENUMERATA