Produkcja bydła opasowego, to się opłaca

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
11-10-2016,14:50 Aktualizacja: 16-11-2016,14:40
A A A
Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego rusza z serią szkoleń pt. „System QMP, profesjonalne doradztwo szansą zwiększenia dochodowości produkcji bydła opasowego”. Projekt jest skierowany do hodowców bydła mięsnego, producentów żywca wołowego oraz rolników zainteresowanych tym sektorem i finansowany z Funduszu Promocji Mięsa Wołowego.
 
Hodowla bydła mięsnego oraz produkcja żywca wołowego w Polsce cieszy się coraz większym zainteresowaniem rolników. Wynika to z trudnej sytuacji w jakiej znaleźli się producenci mleka oraz z rosnącego zapotrzebowania na wysokiej jakości wołowinę.
 
wołowina, bydło mięsne, eksport wołowiny, żywiec wołowy

Bydło mięsne będzie coraz droższe?

Hodowla bydła mięsnego w Polsce staje się coraz popularniejsza, ale nadal nawet w części nie dorównuje produkcji mleka. Tymczasem coraz więcej krajów chce importować naszą wołowinę. Ministerstwo rolnictwa zapowiada więc wsparcie dla...
 
Wychodząc naprzeciw Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego zorganizowało cykl szkoleń, podczas których zostaną poruszone zagadnienia dotyczące odpowiedniego doboru zwierząt do opasu, sposobów ich utrzymywania i żywienia.
 
Omówione zostaną również korzyści wynikające z uczestnictwa w systemach jakości żywności, a także zagadnienia dotyczące zwiększenia opłacalności produkcji.
 
Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Promocji Mięsa Wołowego i został stworzony, aby z fachową wiedzą ekspercką dotrzeć do jak największej liczy gospodarstw zajmujących się opasem bydła.
 
Rosnące zainteresowanie rolników tym sektorem rolnictwa zmotywował władze Zrzeszenia do zorganizowania projektu, którego celem jest podnoszenie poziomu kwalifikacji zawodowych producentów żywca przez organizowanie szkoleń oraz prowadzenie profesjonalnego doradztwa. 
 
Rolnicy zainteresowani udziałem w szkoleniu są proszeni o kontakt z Polskim Zrzeszeniem Producentów Bydła Mięsnego lub z lokalnym Ośrodkiem Doradztwa Rolniczego. 
 
 
Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 6/2023

Hoduj z głową świnie:

-Lochy potrzebują obecności człowieka

-Natłuszczanie pasz a jakość siary i mleka loch

-Mikotoksyny psują nie tylko rozród

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 6/2023

Hoduj z głową bydło:

-Jak długi okres przejściowy przed porodem?

-CCM coraz popularniejszy

-Genetyka jest bazą

-Suchy TMR dla cieląt

-Warto powstać na rasy mięsne

PRENUMERATA