Krowy z Deszczna nie trafią do uboju lecz do państwowego gospodarstwa

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
29-05-2019,19:50 Aktualizacja: 29-05-2019,19:48
A A A

Stado dziko żyjących krów i cieląt z gminy Deszczno w woj. lubuskim, o którym od kilku dni mówi cała Polska, jednak nie zostanie zabite i zutylizowane.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, jak informuje portal www.tvn24.pl podjął decyzję, że zwierzęta te trafią do jednego z państwowych gospodarstw.

Jan Krzysztof Ardanowski stwierdził, że zgodnie z unijnymi przepisami zwierzęta o niewiadomym statusie zdrowotnym powinny zostać wybite i utylizowane.

Stado przebywające w gminie Deszczno jest jednak wyjątkowe. Minister rolnictwa stwierdził bowiem, że nie spotkał się wcześniej z taką sytuacją.

deszczno, stado bydła z deszczna, andrzej duda, Bogdan Konopka, jan krzysztof ardanowski

Prezydent trzyma kciuki za stado z Deszczna

Minister Krzysztof Ardanowski i główny lekarz weterynarii Bogdan Konopka zapewnili mnie, że szukają szczęśliwego rozwiązania dla stada z Deszczna - napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda. Chodzi o liczące 170-180 sztuk dzikie stado...

Bydło znalazło swoich obrońców w postaci organizacji walczących o prawa zwierząt. W tej sprawie interweniował również sam prezydent Andrzej Duda oraz, jak informuje portal www.tvn24.pl, Jarosław Kaczyński.

Minister rolnictwa podkreślił, że otrzymał w tej sprawie tysiące maili i jest w kontakcie z głównym lekarzem weterynarii oraz ze służbami Komisji Europejskiej.

Jan Krzysztof Ardanowski biorąc pod uwagę wszystkie głosy podjął decyzję o odizolowaniu zwierząt w jednym z państwowych gospodarstw. Izolacja jest konieczna, ponieważ nieznany jest ich status zdrowotny.

Przypominamy, że 27 maja główny lekarz weterynarii podtrzymał decyzję o konieczności wybicia stada. Więcej na ten temat można znaleźć TUTAJ.

Wszystko jednak wskazuje na to, że stado bydła z Deszczna nie zostanie zabite i zutylizowane.

źródło: www.tvn24.pl

 

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 1/2024

Hoduj z głową świnie:

-Skąd się biorą stereotypie u świń?

-Jednym głosem w imieniu hodowców

-Zimowe wyzwania na odchowalni i tuczu

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 1/2024

Hoduj z głową bydło:

-Gdy brakuje kiszonki z kukurydzy

-Kiszonki i woda nie mogą zamarzać

-Zimny wychów na zdrowie

-Jak walczyć z chorobami racic?

 

PRENUMERATA