Forum Sektora Wołowiny odbędzie się po raz 7

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
07-03-2022,11:00 Aktualizacja: 07-03-2022,10:34
A A A

Polskie Zrzeszenie Producentów Bydła Mięsnego wraz z Radą Sektora Wołowiny organizuje VII Forum Sektora Wołowiny. Odbędzie się ono w dniach 10-11 marca w Warszawie.

Obecna edycja Forum została objęta Patronatem Honorowym przez Wicepremiera Rady Ministrów, Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryka Kowalczyka, który zainauguruje tegoroczne wydarzenie.

VII Forum Sektora Wołowiny odbędzie się w dniach 10-11 marca 2022 r. w formacie hybrydowym. Część jego uczestników spotka się stacjonarnie w hotelu Radisson Collection Hotel w Warszawie.

Hodowcy i producenci bydła mięsnego oraz wszyscy, którzy nie mogą osobiście pojawić się w Warszawie, wezmą w nim udział online z wykorzystaniem technik komunikacji zdalnej.

Forum Sektora Wołowiny, wołowina, bydło mięsne, hodowcy bydła mięsnego, producenci wołowiny, ubojnie

Czy hodowla bydła powoduje globalne ocieplenie?

- Spotkaliśmy się po to, żeby mówić jak poprawić wydajności produkcji żywca wołowego, ale także po to, żeby wyraźnie powiedzieć wszystkim konsumentom, aby uważali na ludzi którzy mówią że wołowina jest zła i szkodzi zdrowiu -...

Rada Sektora Wołowiny realizuje przyjętą w roku 2018, strategię branżową Polska Wołowina, której celem jest zapewnienie trwałego i zrównoważonego rozwoju polskiego sektora produkcji tego mięsa.

Działania w tym zakresie są zgodne z zasadami dobrostanu zwierząt, ochrony klimatu oraz środowiska naturalnego i równowagi ekonomicznej. Są one osiągane przez prace Polskiej Platformy Zrównoważonej Wołowiny.

Eksperci zaproszeni do udziału w Forum zastanowią się, w jakim stopniu Plan Strategiczny dla WPR może pomóc polskiemu sektorowi wołowiny w osiąganiu tych ambitnych celów.

Tematem przewodnim tegorocznego Forum będzie próba odpowiedzi na pytanie w jaki sposób Strategia Farm to Fork #F2F, WPR oraz plan strategiczny dla WPR mogą wesprzeć rozwój produkcji wołowiny zrównoważonej i niskoemisyjnej.

Pierwsza debata będzie poświęcona zachętom do redukcji emisji gazów w produkcji żywca wołowego w kontekście rolnictwa węglowego.

Wyzwania związane z dobrostanem zwierząt zostaną omówione podczas drugiej debaty w pierwszym dniu Forum.

bydło mięsne, krowy mamki, Jacek Zarzecki, PZHiPBM, hodowcy bydła, producenci wołowiny, opasy, cielęta, mięso wołowe

Hodowcy bydła mięsnego w Polsce stoją przed dużą szansą

Liczba krów mięsnych i mieszańcowych w Polsce rośnie, podobnie jak import cieląt. Polska ma bardzo duży potencjał do zwiększenia produkcji wołowiny. Czy w ciągu najbliższych lat uda nam się go wykorzystać? - Pogłowie krów ras mięsnych...

Drugi dzień będzie stanowić dyskusja na temat warunków lustrzanych. Standardy związane z Zielonym Ładem, które są wymagane od europejskich rolników, wiele kosztują.

Copa Cogeca, która jest partnerem VII Forum Sektora Wołowiny oczekuje więc, że KE postawi takie same wymagania dla producentów z krajów trzecich, którzy eksportują swoje wyroby na rynek wspólnotowy.

Niezależnie od rosnących oczekiwań społecznych co do ochrony klimatu, zdrowia zwierząt, czy dobrostanu, obecny konsument ocenia smakowitość wołowiny i kieruje się w decyzjach zakupowych relacją jakości do ceny.

W coraz większym stopniu oczekuje także wysokiej jakości tego mięsa. W związku z tym innowacje, cyfryzacja i paszportyzacja polskiej wołowiny będą tematami ostatniej, czwartej debaty.

Organizatorzy Forum podkreślają, że jego uczestnicy będą także mogli wysłuchać wypowiedzi wysokiej klasy specjalistów z Polski, ale także z innych krajów UE.

Podczas VII Forum Sektora Wołowiny nastąpi wręczenie nagród w konkursie Producent Roku realizowanym pod patronatem Dyrektora Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, Dyrektora Centrum Doradztwa Rolniczego w Brwinowie oraz Redaktora Naczelnego dwumiesięcznika "Hoduj z Głową Bydło".

Magazyn "Hoduj z Głową Bydło" objął patronatem medialnym także VIII Forum Sektora Wołowiny.

Więcej informacji na temat VII Forum Sektora Wołowiny można znaleźć TUTAJ

Formularz rejestracyjny do udziału w VII Forum Sektora Wołowiny znajdziesz TUTAJ

Książki warte polecenia: Sygnały racic|Rozród - Praktyczny przewodnik zarządzania rozrodem (Cow Signals)Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Aktualne wydanie
Hoduj z głową świnie 4/2022

Hoduj z głową świnie:

-Stagnacja na rynku

-Co nowego w branży?

-Udział włókna w paszy dla świń

-Zasady uboju z konieczności

-Tuczarnia w miejsce obory

 

PRENUMERATA


 

Aktualne wydanie
Hoduj z głową bydło 4/2022

Hoduj z głową bydło:

-Cena zawodzi hodowców

-Mleczna gala

-Aby było zdrowo i opłacalnie

-Witamina E i selen dla opasów

-Najważniejsze pierwsze dni

 

PRENUMERATA