Setki milionów złotych na gwarancje dla firm

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
24-02-2016,14:45 Aktualizacja: 24-02-2016,14:51
A A A

250 mln zł trafi na gwarancje kredytowe dla mikro, małych i średnich firm z pieniędzy unijnych z programu "Innowacyjna Gospodarka" - poinformował BGK. Gwarancje mogą posłużyć jako finansowanie działalności innowacyjnej MŚP.

Bank Gospodarstwa Krajowego podpisał w tej sprawie umowy z 10 bankami - to Alior Bank, Bank BPH, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Bank Polska oraz banki spółdzielcze zrzeszone w Grupie Banku BPS i Spółdzielczej Grupie Bankowej (SGB-Bank).

Bank Gospodarstwa Krajowego, kredyt na innowacje technologiczne, Kredyt technologiczny

Można składać wnioski w BGK o kredyt na innowacje technologiczne

W Banku Gospodarstwa Krajowego od poniedziałku można składać wnioski o "kredyt na innowacje technologiczne". W obecnej edycji do rozdysponowania jest pula 303 milionów złotych. BGK informuje, że program "Kredyt na innowacje...

"Pula dostępnych środków, która wynosi 250 mln zł, pozwoli na objęcie gwarancjami kredytów o wartości 416 mln zł. Gwarancje udzielane będą ze środków programu operacyjnego "Innowacyjna Gospodarka" tylko do 31 grudnia 2016 r. - podkreślił BGK w komunikacie.

Gwarancje dla innowacyjnych firm mają być udzielane na zasadach podobnych jak w programie gwarancji de minimis. "Zabezpieczą spłatę 60 proc. wartości kredytu, przy czym wysokość jednostkowej gwarancji nie może przekroczyć 3,5 mln zł. Maksymalny okres ich udzielenia to 27 miesięcy dla kredytu obrotowego i 99 miesięcy dla kredytu inwestycyjnego" - wyjaśnił bank.

Wartość gwarancji de minimis udzielonych firmom przez Bank Gospodarstwa Krajowego do końca stycznia wynosi ponad 26 mld zł. Pozwoliło to firmom uzyskać kredyty w wysokości 46,45 mld zł. Z danych BGK wynika, że od połowy marca 2013 r. do tej pory z programu gwarancji de minimis skorzystało 101,3 tys. przedsiębiorstw.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
Advertisement
Advertisement