Można składać wnioski w BGK o kredyt na innowacje technologiczne

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
08-12-2015,8:40 Aktualizacja: 08-12-2015,9:01
A A A

W Banku Gospodarstwa Krajowego od poniedziałku można składać wnioski o "kredyt na innowacje technologiczne". W obecnej edycji do rozdysponowania jest pula 303 milionów złotych.

BGK informuje, że program "Kredyt na innowacje technologiczne" to nowe wcielenie znanego przedsiębiorcom "Kredytu technologicznego", z którego w poprzedniej perspektywie finansowej skorzystało 600 firm.

Nowy program ma być jednym z podstawowych źródeł pozyskania kapitału na wdrożenia wyników prac badawczo-rozwojowych dla firm z sektora małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP). W obecnym rozdaniu środków unijnych do przedsiębiorców trafi łącznie 422 mln euro.

Bank Gospodarstwa Krajowego, Dariusz Kacprzyk, program Inwestycje polskie

Bank Gospodarstwa Krajowego zawarł umowy na kolejne miliardy złotych

W ramach programu "Inwestycje polskie" Bank Gospodarstwa Krajowego udzielił dotychczas firmom i samorządom 24 miliardów złotych finansowania - powiedział Dariusz Kacprzyk, prezes banku. - Do tej pory BGK udzielił z programu...

"Procedura uzyskania dofinansowania ma charakter okresowo organizowanych przez BGK konkursów. W obecnej edycji wnioski można składać w terminie od 7 grudnia do 20 stycznia 2016 r. Do rozdysponowania jest pula 303 mln zł w podziale na alokację dla województwa mazowieckiego (30 136 486 zł) oraz dla pozostałych województw (272 863 514 zł)" - czytamy w komunikacie.  

Przedsiębiorcy z sektora MŚP mogą składać wnioski przez internet, po uzyskaniu promesy kredytowej w jednym 17 banków współpracujących.

Kredytów inwestycyjnych w programie będą udzielać: Alior Bank, Bank BGŻ BNP Paribas, Bank BPH, Bank BPS i zrzeszone Banki Spółdzielcze, Bank Handlowy w Warszawie, Bank Millenium, Bank Pekao, Bank Zachodni WBK, Deutsche Bank Polska, BOŚ Bank, Idea Bank, ING Bank Śląski, Krakowski Bank Spółdzielczy, mBank, PKO Bank Polski, Raiffeisen Polbank, SGB-Bank i zrzeszone Banki Spółdzielcze.

BGK zaznacza, że kredyt w nowej odsłonie "wprowadza wiele zmian przyjaznych dla wnioskodawcy - beneficjenta". "Przede wszystkim przedsiębiorca nie musi ponosić wydatków na opinie o nowej technologii. Funkcje tą przejmie ocena innowacyjności przez panel ekspertów w BGK. Po drugie teraz obowiązuje system rankingowania projektów i wsparcie otrzymają te najlepsze, a nie szybko złożone. I wreszcie podniesiono o 50 proc. maksymalną wysokość premii technologicznej z 4 do 6 mln zł" - głosi komunikat.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu