Resort zaktualizował harmonogram naborów wniosków w ramach PROW

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
15-07-2019,13:50 Aktualizacja: 15-07-2019,13:58
A A A

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dokonało aktualizacji harmonogramu planowanych tegorocznych naborów wniosków w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich  2014-2020.

W planie zatwierdzonym przez Jana Krzysztofa Ardanowskiego, szefa resortu jest m.in. kilka naborów w ramach najważniejszych dla gospodarzy działań - "Rozwój gospodarstw" i "Wzmacnianie przedsiębiorczości".

klęska żywiołowa, zasiłek klęskowy, katastrofa naturalna, mswia

Opublikowano projekt noweli dotyczącej tzw. zasiłków klęskowych

Opublikowany przez MSWiA projekt zakłada poszerzenie katalogu zdarzeń klęskowych oraz wprowadzenie zasiłków doraźnych dla poszkodowanych w wysokości do 6 tys. zł. Nowela zakłada również możliwość nakładania kar za nieterminowe...

Najszybciej - już w sierpniu - będzie można się starać o "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej" - ASF.

We wrześniu można będzie składać wnioski w ramach "Płatności dla rolników przekazujących małe gospodarstwa", na nową operację "Modernizacja gospodarstw rolnych" - nawodnienia w gospodarstwie, "Premie na rozpoczęcie działalności pozarolniczej" - bez ASF oraz "Rozwój przedsiębiorczości - rozwój usług rolniczych". Ten ostatni nabór uzależniony będzie jednak od dostępności środków finansowych.

W październiku będzie można ubiegać się o wsparcie na "Inwestycje zapobiegające zniszczeniu potencjału produkcji rolnej" oraz na "Przetwórstwo i marketing produktów rolnych" - dla rolników zajmujących się lub podejmujących działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego.

Następnie, na przełomie października i listopada, będzie można składać dokumenty na działanie "Tworzeniem grup producentów i organizacji producentów".

W listopadzie przeprowadzony zostanie nabór "Inwestycje w gospodarstwach położonych na obszarach Natura 2000" (uzależniony będzie od dostępności środków finansowych).

Wreszcie na przełomie listopada i grudnia planowany jest nabór na "Przetwórstwo i marketing produktów rolnych".
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt