Polacy przywieźli z wakacji drobne o wartości ponad 1,2 mld zł

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (zac) | redakcja@agropolska.pl
09-08-2015,10:10 Aktualizacja: 09-08-2015,10:19
A A A

Polacy szacują, że w ciągu ostatnich trzech lat z zagranicznych podróży przywieźli do kraju "drobne" o łącznej wartości przeszło 1,2 mld zł - wynika z badania dotyczącego płatności transgranicznych przeprowadzonych na zlecenie Visa Europe.

Z badania wynika, że 34 proc. Polaków tuż przed powrotem do kraju z zagranicznych wojaży, chcąc pozbyć się pozostałej gotówki w obcej walucie ulega tzw. "gorączce zakupów”, np. na lotnisku przed odlotem.

Z kolei 27 proc. deklaruje, że wymienia pozostałe dewizy w kantorze po powrocie do kraju.

Pracodawca chce mieć kontakt z pracownikami nawet na urlopie

60 proc. Polaków uważa, że ich pracodawca chce mieć z nimi kontakt mailem i telefonem, gdy są na urlopie - wynika z ankiety Instytutu Badawczego Randstad. 40 proc. sprawdza służbowa skrzynkę, odpowiada na maile i odbiera służbowe telefony....
Tymczasem ponad jedna trzecia ankietowanych (34 proc.) przyznała się do przechowywania w domu niewydanej podczas pobytu za granicą gotówki. Z tej grupy ankietowani ocenili, że średnio trzymają w domu niemal 240 zł na osobę w euro, funtach, dolarach, koronach, forintach lub innych walutach. U 14 proc. kwota ta przekracza równowartość 410 zł.

Z badania wynika również, że w przypadku transakcji w kraju 61 proc. podróżujących osób woli dokonywać płatności za pośrednictwem karty płatniczej. Z kolei w przypadku dokonywania płatności za granicą odsetek ten spada do 34 proc.

Jak podają autorzy badania jednym z głównych powodów niechęci do korzystania z kart podczas podróży zagranicznych jest niesłuszna obawa o brak możliwości płacenia nimi w miejscu docelowym podróży.

Badanie dotyczące płatności transgranicznych: "2015 Cross Border Spending" przeprowadzono przez agencję Populus w okresie 6-23 marca br. na grupie 2 tys. dorosłych osób w 16 krajach, w tym w Polsce.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj