Testy z etapu szkolnego XLIV edycji OWiUR

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
06-11-2019,17:45 Aktualizacja: 14-09-2020,13:20
A A A

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych udostępnił zadania testowe z eliminacji szkolnych XLIV edycji OWiUR, które odbyły się 25 października w kilkuset szkołach na terenie całego kraju.

W każdym z 11 bloków tematycznych należało udzielić odpowiedzi na 60 pytań, które do ostatniej chwili były trzymane w tajemnicy.

Pliki z testami do pobrania poniżej. Testy z poprzednich lat są dostępne tutaj.

Terminarz XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie poinformował o kluczowych datach dotyczących organizacji XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych....
Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Laureaci OWiUR, zgodnie z rozporządzeniem MEN, są zwalniani z egzaminów potwierdzających kwalifikacje w następujących zawodach: technik agrobiznesu, technik rolnik, technik ochrony środowiska, technik ogrodnik, technik leśnik, technik technologii żywności, technik żywienia i usług gastronomicznych, technik weterynarii, technik mechanizacji rolnictwa, technik hodowca koni, technik inżynierii środowiska i melioracji oraz technik architektury krajobrazu.

Kluczowe daty dotyczące XLIV edycji OWiUR:

  • 25-26 października 2019 r. - Eliminacje szkolne
  • 17-18 kwietnia 2020 r. - Eliminacje okręgowe
  • 5-6 czerwca 2020 r. - Eliminacje centralne

Treści programowe XLIV edycji olimpiady obejmują 11 bloków tematycznych. Uczniowie szkół średnich będą startować w następujących blokach tematycznych:

1.

 Produkcja roślinna

7.

 Technologia żywności

2.

 Produkcja zwierzęca

8.

 Gastronomia

3.

 Architektura krajobrazu

9.

 Agrobiznes

4.

 Ogrodnictwo

10.

 Leśnictwo

5.

 Mechanizacja rolnictwa

11.

 Weterynaria

6.

 Ochrona i inżynieria środowiska

 

 

Patronem medialnym XLIV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Poleć
Udostępnij