Eliminacje centralne OWiUR w Trzciance na początku czerwca

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
26-04-2016,14:20 Aktualizacja: 23-10-2017,8:40
A A A

Tegoroczne eliminacje centralne XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odbędą się w okręgu poznański. Najlepsi uczestnicy eliminacji okręgowych będą walczyć o zwycięstwo w dniach 3 i 4 czerwca.

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu informuje, że finał konkursu wiedzy odbędzie się w Zespole Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance (pow. Nowy Tomyśl).

SGGW, OWiUR w SGGW, Warszawa, olimpiada, eliminacje okręgowe w SGGW 2016, Olimpiada Wiedzy i Umiejetności Rolniczych

Warszawa kibicuje OWiUR, czyli eliminacje okręgowe w SGGW

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego kolejny raz gości uczestników eliminacji okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. XL edycja OWiUR  to ważne wydarzenie w życiu społeczności akademickiej warszawskiej uczelni, bo...
Organizatorzy zwracają uwagę, że uczestnicy OWiUR powinni przyjechać do ZSRCKU w Trzciance w przeddzień eliminacji, tj. 2 czerwca (czwartek), w godz. 17-21. Dla wszystkich przygotowana zostanie kolacja w stołówce internatu, a następnie uczniowie zostaną zakwaterowani w internacie szkoły i nieodległej bursie szkolnej, a w ośrodkach poza szkołą - opiekunowie i kierowcy.

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w specjalnym komunikacie podkreśla, że po przyjeździe do Trzcianki, wszyscy otrzymają szczegółowy program pobytu na olimpiadzie.

Organizatorzy zwracają się z apelem, aby do minimum ograniczyć przyjazd osób towarzyszących uczniom. Wiadomo, że na eliminacje przybędzie ok. 320 osób, a liczba miejsc hotelowych w najbliższej okolicy szkoły jest ograniczona.

Ważną informacją jest to, że uczniowie ani szkoły nie pokrywają kosztów zakwaterowania i wyżywienia. Nauczyciele-opiekunowie i kierowcy pokrywają koszty pobytu we własnym zakresie i rozliczają w ramach delegacji. Organizatorzy eliminacji centralnych rezerwują jedynie miejsca hotelowe (noclegowe).

OWiUR, olimpiada, eliminacje okręgowe OWiUR, XL edycja OWiUR, SGGW Warszawa, OWiUR SGGW

Uczniowie z całej Polski rywalizują w eliminacjach okręgowych

Blisko 1,5 tysiąca uczniów mierzy się dziś z zadaniami eliminacji okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Stawką jest awans do finału prestiżowego konkursu i być może zdobycie indeksu wymarzonej uczelni. Jak...
Wszyscy uczniowie startujący w finale XL edycji OWiUR muszą posiadać ważną legitymację szkolną z numerem PESEL, przybory do pisania, podręczny kalkulator (nie można korzystać z kalkulatora w telefonie komórkowym), odzież ochronną - za wyjątkiem bloków: agrobiznes oraz inżynieria i ochrona środowiska, a uczestnicy bloku architektura krajobrazu - także przybory kreślarskie (ekierka, kątomierz, cyrkiel).

Każdy uczeń musi też posiadać wypełnioną kartę zgłoszenia.

Do udziału w eliminacjach centralnych uprawnieni są uczniowie, którzy zakwalifikowali się w trakcie eliminacji okręgowych, a ich liczbę dla poszczególnych okręgów olimpiady i bloków tematycznych ustalił Komitet Główny OWiUR.


Ważne adresy:

  • Sekretarz eliminacji centralnych OWiUR - dr inż. Witold Nowakowski, Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Katedra Pedagogiki, ul. Wojska Polskiego 28, 60-637 Poznań, tel. 609-128-329, 61/848-71-36, fax 61/848-71-46, e-mail: kiwerska@up.poznan.pl (sekretariat Katedry)
  • Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance, 64-316 Kuślin, tel. 61/44-73-032, fax 61/44-73-173, e-mail: szkola@zsrcku.com Wszelkich Informacji udziela Anna Hypka z sekretariatu olimpiady

XL edycja OWiuR, olimpiada, eliminacje szkolne, eliminacje okręgowe, terminarz

Eliminacje okręgowe XL edycji OWiUR coraz bliżej

Uczniowie, którzy zakwalifikowali się do etapu okręgowego XL Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych odliczają dni, które pozostały do rozpoczęcia zmagań. W dniach 22-23 kwietnia do rywalizacji w całym kraju przystąpi 1479...
Uroczystość rozpoczęcia eliminacji centralnych odbędzie się 3 czerwca o godz. 10, a uroczystość zakończenia zmagań - 4 czerwca również o godz. 10.

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj