Uczniowie z całej Polski rywalizują w eliminacjach okręgowych

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
22-04-2016,13:00 Aktualizacja: 23-10-2017,8:40
A A A

Blisko 1,5 tysiąca uczniów mierzy się dziś z zadaniami eliminacji okręgowych XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. Stawką jest awans do finału prestiżowego konkursu i być może zdobycie indeksu wymarzonej uczelni.

Jak informuje Komitet Główny OWiUR, do etapu okręgowego zakwalifikowało się łącznie 1479 uczniów, którzy walczą o zwycięstwo w 11 blokach tematycznych.

Jakie to bloki? Produkcja roślinna, technologia żywności, produkcja zwierzęca, gastronomia, architektura krajobrazu, agrobiznes, ogrodnictwo, leśnictwo, mechanizacja rolnictwa, ochrona i inżynieria środowiska, a także po raz pierwszy weterynaria.

XL edycja OWiUR, olimpiada, eliminacje szkole, podsumowanie, szkoły, uczniowie

W eliminacjach szkolnych uczestniczyło ponad 21 tysięcy uczniów

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych przedstawił dane dotyczące etapu szkolnego XL edycji olimpijskich zmagań. W rywalizacji uczestniczyło dokładnie 21 204 uczniów z 369 szkół w całej Polsce. Przewodniczący...
Rywalizacja odbywa się w dziewięciu miejscach na terenie całej Polski (dokładną listę szkół można znaleźć w tabelce poniżej).

Schemat przeprowadzania eliminacji wszędzie jest identyczny - najpierw olimpijczycy rozwiązują zadania w części teoretycznej, a później przystępują do części praktycznej.

Cały system eliminacji jest pomyślany w ten sposób, aby z grona blisko 1,5 tysiąca uczniów rzeczywiści wybrać tych najlepszych, którzy w dniach 3-4 czerwca 2016 r. zmierzą się w finale. W tym roku eliminacje centralne XL edycji OWiUR odbędą się w Zespole Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Trzciance (woj. wielkopolskie).

Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy i umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju.

Patronem medialnym XL edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych jest Agencja Promocji Rolnictwa i Agrobiznesu APRA, a także multiportal agropolska.pl. Organizatorem zmagań jest Komitet Główny OWiUR przy Uniwersytecie Przyrodniczo-Humanistycznym w Siedlcach.

Miejsce przeprowadzenia eliminacji okręgowych XL edycji OWiUR:

Lp.

Okręg

Miejsce przeprowadzenia Olimpiady

1.

Bydgoszcz

Zespół Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Bolesławowie, Bolesławowi 15, 83-250 Skarszewy

2.

Kraków

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego

w Żarnowcu ul. Krakowska 25; 42-439 Żarnowiec

3.

Lublin

Zespół Szkół Rolniczych w Kijanach, Kijany 19, 21-077 Spiczyn

4.

Olsztyn

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie, Wydział Kształtowania Środowiska

5.

Poznań

Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Gen Dezyderego Chłapowskiego Trzcianka k/Opalenicy; Trzcianka 15a

64-316 Kuślin

6.

Siedlce

Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Rudce, ul Ossolińskich 1, 17-123 Rudka

7.

Szczecin

Zespół Szkół Nr 2 Centrum Kształcenia Ustawicznego w Pyrzycach, ul Młodych Techników 5, 74-200 Pyrzyce

8.

Warszawa

Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, ul Nowoursynowska 166, 02-787 Warszawa

9.

Wrocław

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, Pl. Grunwaldzki 24A, 50-363 Wrocław

 

Poleć
Udostępnij