Świętowali 70-lecie podczas Targów Ferma

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Remigiusz Kryszewski | redakcja@agropolska.pl
19-02-2018,18:20 Aktualizacja: 19-02-2018,18:21
A A A
Miesięcznik Hodowla i Chów Bydła ma swój początek w 1948 roku. Podczas Targów Ferma, które odbyły się w lutym w centrum Polski, uroczyście obchodził 70-lecie istnienia.
 
Największe specjalistyczne spotkanie fachowców produkcji zwierzęcej w Polsce odbyły się 16-18 lutego w Łodzi, w halach EXPO oraz sąsiadującej z nią MOSiR. 
 
Podczas targów na stoisku Polskiej Federacji Hodowców Bydła i Producentów Mleka obchodzono jubileusz czasopisma Hodowla i Chów Bydła.
 
PFHBiPM, ubój rytualny, hodowla zwierząt futerkowych, wołowina

PFHBiPM przeciwna zakazom uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych

Zakaz uboju rytualnego i hodowli zwierząt futerkowych w Polsce spowoduje utratę najbardziej korzystnych kontraktów oraz zmniejszenie i tak już niskiej opłacalności produkcji. Przyczyni się również do zachwiania płynności finansowej i...
Uroczystość poprowadził Radosław Iwański, redaktor naczelny miesięcznika. Podziękował on Elżbiecie Orlińskiej za to, że przez tyle lat kierowała czasopismem. Zwrócił również uwagę, że obecny status miesięcznika i jego powodzenie na prasowym rynku, to przede wszystkim zasługa Stanisława Kautza, dyrektora PFHBiPM. 
 
W uroczystości oprócz władz PFHBiPM reprezentowanych przez wiceprezydentów Krzysztofa Banacha i Sylwestra Mierzejewskiego, członków zarządu i dyrekcji towarzyszyli współpracujący z miesięcznikiem autorzy oraz reprezentanci firm z branży rolniczej.
 
Pierwszy numer czasopisma wyszedł w 1948 r., a w obecnym kształcie ukazuje się ono od 2009 r. Magazyn na początku miał tytuł Mleko, Jaja, Drób i skupiał się na zagadnieniach związanych z hodowlą bydła i drobiu.
 
W 1964 r., czasopismo zmieniło nazwę na Gospodarski Chów Zwierząt pod kierownictwem redaktora Goławskiego.
 
W 1979 r. po raz kolejny zmieniło nazwę tym razem na Chów Bydła. W 2008 r. prawa do magazynu nabyła PFHBiPM i od 2009 r. kontynuowała wydawanie czasopisma pod 
nazwą Hodowla i Chów Bydła, którego redaktorem naczelnym został Edward Lewandowski.
 
Po jego śmierci w 2013 r. przez kilka miesięcy magazynem kierował Stanisław Kautz, pełniąc obowiązki redaktora naczelnego. Od marca 2014 r. nowym redaktorem naczelnym został Radosław Iwański.
 
 
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
KONGRES EKMA 2021