Gobarto nagrodzi hodowców. Czekają na nich liczne atrakcje

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
16-12-2017,13:00 Aktualizacja: 16-12-2017,11:54
A A A

Hodowcy trzody chlewnej, którzy współpracują z Gobarto S.A. wezmą wkrótce udział w finałowej gali konkursu Hodowca Roku. Odbędzie się ona 12 stycznia 2018 r. w Hotelu Pod Szyszkami w Koźminie Wielkopolskim.

Główną nagrodą będzie samochód crossover Opel Grandland X Innovation. Oprócz niej na uczestników gali czekają również m.in. smartfony czy sprzęt RTV i AGD.

Jak zawsze na gości czeka mnóstwo atrakcji. W tym roku będą się oni bawić przy koncertach Rudiego Schuberta oraz Stachursky'ego.

Uczestnicy gali jak zwykle będą mieli okazję skosztować smakowite dania. Z kolei dla miłośników tanecznych rozrywek będą czekać niespodzianki. Organizator zapewnia przednią zabawę do rana przy znakomitej muzyce na żywo.

gobarto, hodowca roku, tuczniki, trzoda chlewna

Produkuje tuczniki i wygrała samochód

Hodowcy trzody chlewnej wzięli udział w finałowej gali ogólnopolskiego konkursu Hodowca Roku, której organizatorem jest spółka Gobarto. Odbyła się ona już po raz 13. Główną nagrodą była hybrydowa toyota CHR, która...

W zeszłorocznej 13 edycji laureatką została Janina Poczta z Sapieżyna w woj. wielkopolskim w ręce której trafiła hybrydowa toyota CHR.

Gobarto S.A. to jeden z największych polskich producentów wieprzowiny. Spółka funkcjonuje na polskim rynku od ponad 26 lat. Od 2014 firma jest częścią Grupy Kapitałowej Cedrob, która obecnie posiada 83,11 proc. udziałów i jest jej większościowym akcjonariuszem.

Grupa prowadzi produkcję rzeźniano-rozbiorową w obszarze wieprzowiny, posiada fermy zlokalizowane w południowej części kraju, które są zarządzane przez spółki z Grupy oraz hodowlę bydła rasy limousine.

Zarządza 5 tysiącami hektarów ziemi rolnej, z czego blisko 3 tysiące hektarów stanowi jej własność. Sercem Gobarto S.A. są zakłady produkcyjne, które znajdują się na terenie województwa wielkopolskiego w miejscowościach Grąbkowo oraz Karolinki.

W celu poprawy efektywności polskich gospodarstw, odbudowy krajowego pogłowia trzody chlewnej oraz wzmocnienia eksportowej pozycji polskiego mięsa wieprzowego na światowym rynku firma Gobarto postawiła uruchomić program integracji tuczu - Gobarto 500.

tuczniki, gobarto, janina poczta, warchlaki

Dzięki tucznikom wygrała samochód

Produkuje tuczniki, w sumie 4,5 tysiąca sztuk rocznie. Hodowczyni sama kupuje warchlaki za pośrednictwem firmy, która sprowadza je z Danii. Jednorazowy wsad liczy 1,5 tys. zwierząt. Podczas 13 finałowej gali konkursu Hodowca Roku...

Inicjatywa opiera się na współpracy w zakresie hodowli trzody chlewnej pomiędzy rolnikami a firmą Gobarto. Program polega na budowie na gruncie rolnika budynku inwestorskiego na 2000 sztuk trzody chlewnej, w którym tuczone są warchlaki dostarczane przez spółkę z jej własnych ferm zarodowych, a następnie odbierane po osiągnięciu określonej wagi ubojowej.

Rolnicy, którzy uczestniczą w programie otrzymują miesięczne wynagrodzenie na poziomie 10 tys. zł, niezależnie od sytuacji na rynku trzody chlewnej. Taki model biznesowy zapewnia powtarzalność produkcji, a co za tym idzie lepszą jakość surowca oraz większą opłacalność.

Dzięki współpracy z firmą Gobarto hodowcy otrzymują także dostęp do nowoczesnych technik produkcji, wsparcie merytoryczne na każdym etapie produkcji, a zwierzęta mają zapewnioną opiekę weterynaryjną.

Na potrzeby programu powstała Akademia Rolnika, która zapewnia przedsiębiorcom szkolenia z zakresu doskonalenia technik tuczu trzody chlewnej, co znacząco ułatwia zarządzanie gospodarstwem posiadającym do kilku tysięcy stanowisk inwentarskich.

Poleć
Udostępnij
WAŻNE TERMINY
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu