Umowa o współpracy pomiędzy WRiE SGGW a Exflo Sp. z o.o.
Wydział Rolnictwa i Ekologii Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał porozumienie o współpracy ze spółką Exflo z Koleczkowa. Podpisy ze strony uczelni złożyli prof. dr hab. Marcin Gołębiewski – Prorektor ds. rozwoju SGGW oraz dr hab. Irena Suwara, prof. SGGW – Dziekan WRiE, a ze strony spółki jej prezes Przemysław Domagalski.
Exflo Sp. z o.o. (wcześniej Well Equipment International Poland Sp. z o.o.) to polskie przedsiębiorstwo, założone w 2011 roku. Początkowo firma związana była głównie z branżą wiertniczą oraz "oil and gas" oferując głównie urządzenia i akcesoria wiertnicze, a także zbiorniki elastyczne. Obecnie firma oferuje usługi i produkty wytworzone w oparciu o specjalistyczne tkaniny techniczne.

Umowa o współpracy pomiędzy WRiE SGGW a Towarzystwem Rolniczym Ziemi Hrubieszowskiej
Do grona głównych produktów Exflo należą wanny wychwytowe do zabezpieczania niekontrolowanych wycieków, maty dźwiękochłonne do tymczasowej redukcji hałasu oraz przenośne, elastyczne zbiorniki. Ponadto spółka specjalizuje się w usłudze transferu i magazynowania wody w zbiornikach elastycznych, redukcji hałasu przy pracach wiertniczych i budowlanych za pomocą przenośnych mat dźwiękochłonnych, a także obróbce membran elastycznych.
To czwarte porozumienie zawarte przez WRiE w 2025 r. Pierwsze zostało podpisane z Ag’em Agency Karol Siewruk, drugie ze spółką Uni-Farma, a trzecie z Towarzystwem Rolniczym Ziemi Hrubieszowskiej.
W 2024 r. zawarto porozumienia z sześcioma partnerami: Fundacją Nuffield Farming Scholars Polska, spółkami Jagrol, Centrum Jakości AgroEko, Ragt Semences Polska i Argania oraz z gospodarstwem Magdy i Pawła Bisów z Kasiłanu.
W 2023 r. roku WRiE podpisał cztery umowy o współpracy z podmiotami gospodarczymi: Bankiem Ochrony Środowiska S.A., Bhumi Sp. z o.o., Towarzystwem Ubezpieczeń Wzajemnych "TUW" oraz Claas Polska Sp. z o.o.
W 2022 r. umowy zawarto z: Arkop Sp. z o.o., farmsaatz Polska Sp. z o.o., Białuty Sp. z o.o., Procam Polska Sp. z o.o., SatAgro Sp. z o.o., gospodarstwem rolnym Witold Ferens, Corteva Agriscience Poland Sp. z o.o. Yara Poland Sp. z o.o., Intermag Sp. z o.o. oraz gospodarstwem rolnym Marcin Gryn. Wydział Rolnictwa i Ekologii SGGW w 2022 r. podpisał też umowę o współpracy z Polskim Centrum Akredytacji.
W 2021 r. podpisano umowy z: Mzuri-Agro Sp. z o.o. Sp. k., Osadkowski Sp. z o.o., Agencją Promocji i Rozwoju Agrobiznesu "APRA" Sp. z o.o., Agroconsult Jerzy Maciejewski oraz NaturalCrop Poland Sp. z o.o.

Kariera w branży agro
Porozumienie zakłada, że spółka będzie zlecała usługi naukowo-badawcze, przyjmowała studentów SGGW na praktyki i staże zawodowe oraz w celu prowadzenia prac studialnych związanych z przygotowywaniem prac dyplomowych oraz finansowo i rzeczowo wspierała SGGW w działalności dydaktycznej i naukowo-badawczej. Natomiast SGGW będzie upowszechniała informacje o spółce poprzez działalność dydaktyczną i prowadziła działania doszkalające jej pracowników.
Obie strony umowy zobowiązywały się do wspólnego organizowania kursów, seminariów oraz konferencji naukowych, tematycznie związanych ich działalnością, prowadzenia badań naukowych z udziałem potencjału kadrowego i wyposażenia technicznego obu stron oraz doskonalenia metod kształcenia na SGGW, tak aby umiejętności praktyczne zdobyte przez absolwentów SGGW w większym stopniu odpowiadały potrzebom gospodarki.
- Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz