EuroTier 2018. Fresta Protect dla prosiąt od firmy Delacon

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Mirosław Lewandowski | lewandowski@apra.pl
05-12-2018,10:30 Aktualizacja: 05-12-2018,9:43
A A A

Firma Delacon podczas targów EuroTier 2018 przedstawiła Fresta Protect dla prosiąt w okresie odsadzenia.

Fresta Protect jest to naturalny produkt, który wspiera integralność jelit i stabilizuje ich mikroflorę dzięki czemu pomaga utrzymać zdrowy układ pokarmowy.

Fresta Protect składa się m.in. z olejków eterycznych, flawonoidów i mucyn. Wspiera trawienie i zdrowie układu odpornościowego prosiąt w okresach stresu, takich jak odsadzenie, zmiana środowiska lub zmiana paszy na stałą.

tuczniki, cena, Niemcy, wbc

Ceny tuczników w Niemczech mimo zbliżających się świąt nie rosną

Notowania żywca wieprzowego w Niemczech od połowy października utrzymują się na tym samym poziomie. Popyt na wieprzowinę ze strony zakładów przetwórczych jest duży, ale wysoka podaż żywca uniemożliwia wzrost cen.   Niemiecka cena...

- Celem opracowania Fresta Protect było zapewnienie dodatkowej ochrony prosięciu, utrzymanie spożycia paszy oraz wydajności, jak również zminimalizowanie potrzeby interwencji medycznych - mówił dr Tobias Steiner, kierownik marketingu strategicznego.

Delacon informuje, że Fresta Protect działa w trojaki sposób. Po pierwsze wyściela błonę śluzową jelita cienką warstwą fitogenicznych śluzów (mucyny), co zapobiega przyleganiu do niej patogenów, takich jak Escherichia coli.

Po drugie synergistyczne działanie związków fitogennych stabilizuje mikroflorę jelitową i zmniejsza patogenność bakterii jelitowych. Po trzecie wspiera funkcjonalność jelit po odsadzeniu przez działanie przeciwutleniające i przeciwzapalne.

Fresta Protect została opracowana z myślą o stabilności termicznej w normalnych warunkach przetwarzania pasz. Technologia mikro-otoczkowania Delacon chroni składniki wrażliwe na ciepło podczas tych procesów.

  • Tematy związane z hodowlą i produkcją trzody chlewnej można znaleźć w dwumiesięczniku "Hoduj z Głową Świnie" ZAPRENUMERUJ
Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Czwartek, 13 grudnia Godz:
Imieniny: Otylii, Łucji