50 dni transportu polskich jabłek do Wietnamu i sukces

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
14-03-2016,14:45 Aktualizacja: 02-04-2016,13:19
A A A

Po blisko dwóch miesiącach transportu morskiego i lądowego dotarła do Wietnamu dostawa jabłek odmiany Mutsu wyprodukowanych w jednym z gospodarstw sadowniczych koło Radomia. Na czas transportu owoce zostały zabezpieczone saszetkami pochłaniającymi etylen produkowanymi przez firmę z Żyrardowa.

Jabłka zabezpieczone były saszetkami poprzez włożenie do każdego kartonu zawierającego 18 kg owoców, jednej saszetki w przypadku jabłek mniejszych oraz dwóch saszetek w przypadku jabłek o większej kalibracji.

etylen, transport owoców, sadownictwo, eksport, Saszetka Eten

Saszetka Eten, czyli rewolucja w transporcie owoców

Firma Pomona Company Ltd z Żyrardowa opracowała wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach zupełnie nowy produkt - Saszetkę Eten. Pozwala sadownikom i eksporterom na bezpieczny transport jabłek oraz innych owoców...
Istota działania Saszetek Eten polega na pochłanianiu wydzielanego przez owoce etylenu, który powoduje ich szybkie przejrzewanie oraz gnicie i w rezultacie utratę cech właściwych dla towaru handlowego.

Po dotarciu transportu na miejsce, kupiec z Wietnamu ocenił jakość jabłek jako doskonałą, a wygląd i jędrność jabłek nie budziły najmniejszych zastrzeżeń.

Pozytywna ocena jakości jabłek w tym konkretnym przypadku ma ogromne znaczenie i to nie tylko dla tej dostawy, ale również dla całego polskiego eksportu owoców na wszystkie odległe rynki, ponieważ potwierdza dużą skuteczność Saszetek Eten, a ich stosowanie może zapobiec dosyć częstym w ostatnim czasie sytuacjom, gdzie jedna dostawa złej jakości dostarczonych owoców powoduje natychmiastową negatywną złą opinię o całości polskiego eksportu.

Saszetki Eten to produkt opatentowany, a Pomona Company Ltd z Żyrardowa  jest jego jedynym polskim producentem - podaje Centrum Prasowe PAP.

 

[WIDEO] Polska może eksportować jabłka do odległego Wietnamu


 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
WAŻNE TERMINY

od 2.08.2021 - przyjmowanie wniosków o zwrot akcyzy za paliwo rolnicze

01.09.2021 - 30.09.2021 nabór wniosków o pomoc dla Kół Gospodyń Wiejskich zobacz więcej

do 15.09.2021 - termin płatności III raty podatku rolnego

do 15.09.2021 - nabór wniosków w ramach programu "Usuwanie foli rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej

do 30.09.2021 - ostatni dzień Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021