Saszetka Eten, czyli rewolucja w transporcie owoców

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
01-02-2016,10:55 Aktualizacja: 01-02-2016,11:03
A A A

Firma Pomona Company Ltd z Żyrardowa opracowała wspólnie z Instytutem Ogrodnictwa w Skierniewicach zupełnie nowy produkt - Saszetkę Eten. Pozwala sadownikom i eksporterom na bezpieczny transport jabłek oraz innych owoców klimakterycznych w najdalsze zakątki świata.

Istota działania Saszetek Eten polega na pochłanianiu wydzielanego przez owoce etylenu, który powoduje ich szybkie przejrzewanie oraz gnicie i w rezultacie utratę cech właściwych dla towaru handlowego.

eksport jabłek do usa,  Yindra Dixon, rosyjskie embargo

Amerykański rynek otwiera się na polskie jabłka

Amerykańskie ministerstwo rolnictwa opublikowało w środę propozycję nowych zasad importu świeżych jabłek i gruszek z ośmiu państw UE, w tym Polski. Komisja Europejska liczy, że nowe zasady wejdą w życie jeszcze przed wrześniem obecnego roku. To by...
Wielomiesięczne badania laboratoryjne przeprowadzone w Zakładzie Przechowalnictwa i Przetwórstwa Owoców i Warzyw Instytutu Ogrodnictwa potwierdziły niezwykłą skuteczność pochłaniania etylenu przez Saszetki Eten.

Pochłanianie etylenu trwa nawet przez okres 120 dni, co pozwala na zabezpieczenie owoców podczas transportu morskiego na rynki azjatyckie, które po utracie rynku rosyjskiego stają się coraz bardziej znaczącym odbiorcą dla polskich jabłek.

Pomona Company Ltd swój produkt opatentowała i jest jego jedynym polskim producentem.

źródło: Centrum Prasowe PAP

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
WAŻNE TERMINY

3.01.2022– 30.12.2022 - inwestycje odtwarzające potencjał produkcji rolnej

 

od 16.05.2022 - 14.07.2022 - rolnicy będą mogli składać wnioski o bezzwrotną premię na restrukturyzację małych gospodarstw

1–31.07.2022  - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt

1–31.12.2022 - dopłaty do składek ubezpieczenia zwierząt