Nadchodzące wydarzenia

Konferencja pt. „Rolnictwo precyzyjne w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej” w Sokołach 2023

Data rozpoczęcia: 2023-03-26
Data zakończenia: 2023-03-26
Miejscowość: Sokoły
Organizator: Wójt Gminy Sokoły, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczegoe, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie
Województwo: podlaskie

Wójt Gminy Sokoły, Podlaski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, Stacja Doświadczalna Oceny Odmian w Krzyżewie zapraszają 26 marca 2023 roku na konferencję pt. „Rolnictwo precyzyjne w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej”, która odbędzie się o godz. 10.00 w Centrum Wystawienniczo-Targowe w Sokołach.

Konferencja „Rolnictwo precyzyjne w kontekście Wspólnej Polityki Rolnej” to doskonała okazja do rozmowy o najnowszych osiągnięciach w tej dziedzinie, a także do prezentacji innowacyjnych maszyn stosowanych przy precyzyjnej uprawie roślin.

Na spotkaniu zostaną przedstawione rekomendacje najnowszych odmian kukurydzy zalecanych do uprawy w warunkach klimatycznych województwa podlaskiego, które przedstawi Arkadiusz Kalinowski, dyrektor SDOO w Krzyżewie. Podczas konferencji zaprezentowane zostaną możliwości wykorzystania danych rolniczych przy pomocy innowacyjnych narzędzi oraz przedstawione innowacyjne technologie nawożenia upraw rolnych, a także nowoczesne rozwiązania w procesach optymalizacji rolniczych kosztów produkcji.

Podczas wydarzenia omówiony zostanie temat Ekoschematów, które jako jedno z narzędzi Wspólnej Polityki Rolnej doskonale wpisuje się w rolnictwo precyzyjne. Szczegółowo ten temat omówi  Paweł Śliwowski z Podlaskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Szepietowie, w ramach kampanii informacyjnej – „Nowe możliwości wsparcia – poznaj PS WPR na lata 2023-2027” prowadzonej przez Ośrodek.

Spotkanie będzie również okazją do poznania innowacyjnych maszyn do precyzyjnej uprawy polowej.

Nabór trwa do 21 marca 2023 r.

Osoba do kontaktu: Magdalena Milewska

Formularz zgłoszenia oraz więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie odr.pl

Jeśli interesujesz się tematami z branży rolniczej i chcesz być na bieżąco z najświeższymi informacjami, dołącz do naszego FanPaga na Facebooku ► www.facebook.com/AgroPolskaPL

KSIĄŻKI WARTE POLECENIA:

Pakiet książek: Wiosenne odchwaszczanie zbóż+Odchwaszczanie rzepaku+kukurydzy+Jesienne odchwaszczanie zbóż   Krzem w nawożeniu roślin rolniczych   Co przed, a co po? – działanie następcze herbicydów   Dokrzewiaj, skracaj i modeluj łan - antywylegacze