Zrównoważony rozwój ma dziś kluczowe znaczenie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
02-04-2015,11:50 Aktualizacja: 02-04-2015,12:01
A A A

W siedzibie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej odbyło się spotkanie rady programowej UN Global Compact - inicjatywy sekretarza generalnego ONZ związanej m.in. ze zrównoważonym rozwojem.

Podczas posiedzenia dyskutowano o środowiskowych priorytetach UN Global Compact na 2015 rok i kolejne lata. W spotkaniu uczestniczył m.in. Piotr Otawski - podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska i Główny Konserwator Przyrody.

W trakcie posiedzenia podpisano porozumienie pomiędzy UN Global Compact w Polsce i Generalną Dyrekcją Ochrony Środowiska w zakresie współpracy dotyczącej rozwoju systemu ekozarządzania i audytu (EMAS). Celem porozumienia jest promowanie systemu jako efektywnego narzędzia zarządzania ochroną środowiska i kształtowania kultury zrównoważonego rozwoju.

Polska zajmuje siódme miejsce w Unii Europejskiej pod względem liczby rejestracji w systemie ekozarządzania i audytu (EMAS). Jednocześnie jako jeden z dwóch krajów UE odnotowuje stały wzrost liczby rejestracji. Prestiżowe grono podmiotów spełniających najwyższe standardy ochrony środowiska, potwierdzone wpisem do rejestru EMAS liczy w Polsce 45 organizacji - informuje resort środowiska.

***

UN Global Compact jest największą na świecie inicjatywą ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju. Od momentu inauguracji w 2000 r. do tej inicjatywy przystąpiło już ponad 12 tys. członków ze 145 krajów. Do rady programowej UN Global Compact w Polsce należą m.in. prof. Danuta Hübner i Jerzy Buzek. W jej składzie jest także wielu parlamentarzystów, polityków, przedstawicieli resortów, władz samorządowych, kancelarii Prezydenta RP, ale także osoby spoza świata polityki. Członkiem rady UN Global Compact jest również Małgorzata Skucha, prezes zarządu NFOŚiGW.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu