Wyłudzili dotację na budowę gminnego targowiska

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (zac) | redakcja@agropolska.pl
08-07-2018,12:00 Aktualizacja: 08-07-2018,12:34
A A A

7 osób usłyszało zarzuty związane z nieprawidłowościami przy budowie targowiska gminnego w Żołyni (woj. podkarpackie).

Wśród podejrzanych są urzędnicy gminy oraz przedstawiciele głównego wykonawcy.

Śledztwo w sprawie wyłudzenia blisko milionowej dotacji prowadzą policjanci z Wydziału do walki z Korupcją KWP w Rzeszowie pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Przemyślu.

łódź, powiat łęczycki, łęczyca, wyłudzanie unijnych dopłat, arimr

W pajęczynie powiązań wyłudzili miliony złotych unijnych dotacji

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, we współpracy z Prokuraturą Okręgową w Łodzi, zatrzymali 11 osób podejrzanych o udział w zorganizowanej grupie przestępczej wyłudzającej unijne dopłaty. Jej członkowie mogli...

Mundurowi od pewnego czasu sprawdzali informację o tym, że w 2015 r., przy budowie targowiska gminnego w Żołyni, doszło do sporych nieprawidłowości.

Jak ustalono, budowa targowiska nie została wykonana w terminie określonym w umowie, pomimo tego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Podkarpackiego w Rzeszowie przedłożono dokumenty, z których wynikało, że inwestycja została zakończona. Na podstawie dokumentów, w których poświadczono nieprawdę, gmina uzyskała na ten cel blisko milionową dotację ze środków Unii Europejskiej.

W trakcie czynności ustalono również, że główny wykonawca oszukał firmy podwykonawcze realizujące roboty budowlane, nie wypłacając im należności w łącznej kwocie ponad 500 tysięcy.

wyłudzanie płatności bezpośrednich, cba, gospodarstwo rybackie w Starzawie, podkarpacie, Piotr Kaczorek

Na wielką skalę wyłudzali płatności bezpośrednie. Są już w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę siedem osób podejrzewanych o wyłudzenia płatności rolnych na wielką skalę - dowiedziała się PAP. CBA podejrzewa, że mogli wyłudzić nawet 20-30 mln zł płatności obszarowych. Piotr Kaczorek z...
Zgromadzono dowody na to, że w opisany proceder zaangażowani byli również urzędnicy gminy oraz osoby powiązane z głównym wykonawcą. W sprawie, na polecenie prokuratora, zatrzymano 7 osób, z którymi wykonano czynności procesowe.

Urzędnicy będą odpowiadać między innymi za poświadczenie nieprawdy w dokumentach i posłużenie się nimi, w celu uzyskania dotacji, a także za niedopełnienie obowiązków oraz przekroczenie uprawnień. Natomiast przedstawiciele wykonawcy odpowiedzą również za oszustwo.

Wobec wszystkich podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze, w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz poręczenie majątkowe w kwotach od 4 do 15 tysięcy złotych.

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu