Na wielką skalę wyłudzali płatności bezpośrednie. Są już w rękach CBA

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Aleksander Główczewski PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-03-2018,10:15 Aktualizacja: 21-03-2018,10:41
A A A

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w środę siedem osób podejrzewanych o wyłudzenia płatności rolnych na wielką skalę - dowiedziała się PAP. CBA podejrzewa, że mogli wyłudzić nawet 20-30 mln zł płatności obszarowych.

Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej biura potwierdził, że zatrzymań dokonali agenci z rzeszowskiej delegatury CBA.

arimr, cba, Centralne Biuro Antykorupcyjne, prow, dotacje na inwestycje, dopłaty dla rolników

Korupcja w ARiMR. CBA zatrzymało urzędników

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w sprawie korupcji w ARiMR trzy osoby. Według biura pracownicy przyjęli co najmniej 73 tys. zł łapówek za pomoc przy uzyskaniu 5,4 mln zł dotacji. Wydział Komunikacji Społecznej CBA podał, że agenci...
Zatrzymano właścicieli gospodarstwa rolnego, osoby zajmujące się przygotowywaniem wniosków o płatności rolne oraz tzw. słupy, na które były wypłacane płatności do ziemi - poinformował Kaczorek.

Zdaniem CBA grupa wyłudziła nawet do 20-30 mln zł z płatności bezpośrednich do gruntów na szkodę Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Według ustaleń agentów mogło dojść do wielu przestępstw korupcyjnych i innych prowadzących do strat Skarbu Państwa.

Według nieoficjalnych informacji PAP chodzi o duże gospodarstwo rybackie na Podkarpaciu w Starzawie, które ma ok. 800 ha stawów. Zatrzymani trafią do Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, gdzie powinni usłyszeć zarzuty.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj