Terroryzowali mieszkańców wioski. Są już w areszcie

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
06-05-2019,10:50 Aktualizacja: 06-05-2019,11:08
A A A

Dwóch mieszkańców gminy Łobżenica (pow. pilski, woj. wielkopolskie), którzy od dłuższego czasu terroryzowali mieszkańców swojej wioski, zatrzymali tamtejsi policjanci. Sąd nakazał tymczasowe aresztowanie agresorów.

Niepokojące wieści o tym, że mieszkańcy jednej z wiosek żyją w ciągłym strachu Łobżenica otrzymali mundurowi z łobżenickiego posterunku oraz komisariatu w Wyrzysku.

gmina sulechów, Sąd Rejonowy w Świebodzinie, terror na wsi, przestępczość, wyrok za podpalenia

Wyszedł z więzienia i terroryzował wieś. Groził spaleniem domostw

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu mieszkańca jednej ze wsi w gminie Sulechów (pow. zielonogórski, woj. lubuskie). Mężczyzna niedawno wyszedł z więzienia i groził sąsiadom podpaleniem domów i dobytku. 28-latek wprost...

- Sprawcy mieli m.in. bić mieszkańców wsi, wyłudzać pieniądze, grozić podpaleniem, wywozić ich do lasu i tam pozostawiać. Funkcjonariusze natychmiast zajęli się sprawą i błyskawicznie przeanalizowali zebrane informacje, a następnie przystąpili do działania - podaje podkom. Żaneta Kowalska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Pile.

Obaj agresorzy zostali zatrzymani. To mieszkańcy gminy Łobżenica w wieku 30 i 32 lat. Usłyszeli zarzuty m.in. pobicia, gróźb, wymuszeń rozbójniczych, zmuszania do określonych zachowań, rozbojów, posiadania i udzielania narkotyków.

Na wniosek policjantów i prokuratury Sąd Rejonowy w Złotowie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 12 lat więzienia.
 

Poleć
Udostępnij