Strażacy z całego powiatu gasili pożar w gospodarstwie. Były problemy z wodą

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-12-2018,15:15 Aktualizacja: 21-12-2018,15:20
A A A

21 zastępów strażaków walczyło z pożarem, który wybuchł w jednym z gospodarstw rolnych w miejscowości Papowo Biskupie (pow. chełmiński, woj. kujawsko-pomorskie). Straty są spore.

Miejscowa jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej podaje, że ogniem był objęty cały budynek inwentarski, który był połączony z domem. Ze względu na duże zadymienie jedna osoba została ewakuowana, ale na szczęście nikt nie został poszkodowany.

śmiarodowo krajeńskie, złotów, pożar w gospodarstwie, Kazimierz Wiebskowski, Zagaje Dębiańskie

Ogromny pożar gospodarstwa. We wsi trzeba było zamknąć ruch

12 godzinna akcja, 124 strażaków, 300 zużytych butli powietrza, 200 tys. zł strat - tak w liczbach wygląda ogromny pożar, do którego doszło w gospodarstwie rolnym w miejscowości Śmiardowo Krajeńskie (pow. złotowski, woj....

"Z płonącego budynku zostały wyprowadzone 23 sztuki trzody oraz 3 konie. Sam budynek mieszkalny nie był zagrożony. Na miejsce zadysponowano łącznie 21 zastępów straży pożarnej z całego powiatu" - informuje OSP w Papowie Biskupim.

Niestety, strażacy mieli problemy z zaopatrywaniem się w wodę do gaszenia z uwagi na niesprawne hydranty. Ostatecznie pozyskiwali ją z okolicznego zbiornika przeciwpożarowego.

Gospodarze ponieśli znaczne straty z powodu uszkodzonych obiektów inwentarskich.

Ogień strawił też siano, słomę i zboże, więc zwierzęta - świnie i źrebne klacze - pozostały bez karmy.

Ruszyła już zbiórka pieniężna i materialna na rzecz pogorzelców.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj