Śrut wpadł do auta przez szybę. Wjechał do lasu podczas odstrzału kaczek

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
21-08-2018,10:35 Aktualizacja: 21-08-2018,10:45
A A A

Jedenaście sztuk broni myśliwskiej zabezpieczyli policjanci po wypadku, do którego doszło podczas polowania w Tychach (woj. śląskie). Ranny został 24-latek.

Dyżurny tamtejszej komendy miejskiej policji otrzymał zgłoszenie o postrzeleniu człowieka na polowaniu przy ul. Katowickiej i natychmiast na miejsce wysłał patrol. Interweniujący mundurowi ustalili, że mieszkaniec Zabrza wjechał do lasu samochodem w miejscu, gdzie akurat trwał odstrzał kaczek.

Polski Związek Łowiecki, prawo łowieckie, zasady polowań, psy używane do polowań, odstrzał dzików

Nie będzie prób i konkursów psów używanych do polowań na dziki

W związku z nowym Prawem łowieckim zarząd główny Polskiego Związku Łowieckiego z kalendarza prób i konkursów pracy psów myśliwskich wykreślił próby i konkursy psów stosowanych do polowań na dziki i do pracy...

W pewnym momencie przez jedno z uchylonych okien wpadł śrut, który ranił mężczyznę w szyję. Bezzwłocznie została wezwana załoga pogotowia ratunkowego.

Na szczęście rana okazała się powierzchowna, a życiu i zdrowiu mężczyzny nie zagrażało niebezpieczeństwo.

Wszyscy uczestnicy polowania zostali przebadani na zawartość alkoholu w organizmie. Byli trzeźwi. Policjanci zabezpieczyli ponadto 11 sztuk broni należącej do myśliwych, celem dalszych badań.

Śledczy ustalają teraz wszelkie okoliczności wydarzenia. Sprawdzane jest m.in., czy teren polowania był odpowiednio oznakowany oraz to, czy kierowca miał prawo na tym terenie przebywać.
 

Poleć
Udostępnij