Nie będzie prób i konkursów psów używanych do polowań na dziki

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Michał Boroń PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
09-04-2018,17:30 Aktualizacja: 09-04-2018,17:42
A A A

W związku z nowym Prawem łowieckim zarząd główny Polskiego Związku Łowieckiego z kalendarza prób i konkursów pracy psów myśliwskich wykreślił próby i konkursy psów stosowanych do polowań na dziki i do pracy w norach.

Zgodnie z nowelizacją Prawa łowieckiego, która weszła w życie 1 kwietnia poza polowaniami i odłowami nie można płoszyć, chwytać, przetrzymywać, ranić czy zabijać zwierzyny. Oznacza, to że żywych zwierząt nie można wykorzystywać np. w szkoleniu psów myśliwskich.

obowiązkowe badania myśliwych, Polski Związek Łowiecki, PZŁ, prawo, ustawa

Posłowie wysłali myśliwych na badania. Będzie rewolucja w PZŁ

Sejm poparł w czwartek wszystkie siedem poprawek, jakie w ubiegłym tygodniu do noweli Prawa łowieckiego zgłosili senatorowie. Jedna z nich będzie zmuszać myśliwych posiadających broń do przeprowadzania okresowych badań lekarskich i...

Jak czytamy na stronie PZŁ, w związku z obowiązywaniem nowych przepisów, zarząd główny związku wydał decyzję o odwołaniu wszelkich imprez kynologicznych (prób pracy i konkursów psów myśliwskich, warsztatów kynologicznych), które miały odbyć się w kwietniu.

"Dodatkowo z kalendarza prób i konkursów pracy psów myśliwskich wykreśla się próby i konkursy pracy dzikarzy i norowców w całym roku kalendarzowym" - dodano.

Dzikarze to psy ułożone do polowania na dziki. Ich zadaniem jest wyszukiwanie, osaczanie takich zwierząt i wyprowadzanie ich na myśliwych. Norowce z kolei, to grupa psów przystosowanych do pracy w norach, gdzie żyją np. lisy, czy borsuki. Ich zadaniem jest wypłoszenie z nory zwierzęcia i zagonienie go przed myśliwego.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Advertisement
ZOBACZ / 8 Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu