Myśliwi na wojnie z hejtem, groźbami i utrudnianiem polowań

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
09-05-2022,10:55 Aktualizacja: 09-05-2022,11:31
A A A

Hejt, utrudnianie wykonywania polowania, groźby karalne, niszczenie urządzeń łowieckich - takie zjawiska może zgłosić każdy myśliwy lub stażysta dzięki specjalnemu serwisowi internetowemu. Polski Związek Łowiecki uruchomił subdomenę.

Zarząd Główny PZŁ rozpoczął projekt "Hejtstop", którego celem ma być monitorowanie zjawiska mowy nienawiści oraz przestępstw dokonywanych wobec myśliwych.

mysliwi, las, ambona

Odstrzał sanitarny jak biznes. Ustawa wstrząśnie środowiskiem myśliwych?

W wielu kołach doszło do takiej sytuacji, że wytworzyła się grupa myśliwych, która odstrzał sanitarny zaczęła traktować jak biznes – stwierdził wiceminister klimatu i środowiska Edward Siarka. Zapowiedział też ustawę mającą...

"W ramach projektu Zarząd Główny PZŁ uzyska kompleksową wiedzę, dzięki której będzie mógł podejmować decyzje związane z budowaniem wizerunku, podejmowania czynności cywilno-prawnych oraz karnych wobec osób dopuszczających się wykroczeń wobec myśliwych" - argumentują łowczy.

I - aby narzędzie spełniało swoją rolę - rekomendują zgłaszanie każdego takiego zdarzenia w subdomenie za pomocą dedykowanego formularza, dostępnego tutaj.

Myśliwi w ostatnich latach rzeczywiście zaczęli skarżyć się na niemerytoryczną, zmieniającą się w hejt, krytykę, a nawet stosowanie gróźb karalnych pod ich adresem. Mierzą się z różnymi formami blokowania planowych polowań, jak też niszczeniem np. ambon myśliwskich (poprzez ich podcinanie, przewracanie czy podpalanie).

W tym ostatnim przypadku można podać przykład choćby z lutego. Policja została powiadomiona o uszkodzeniu ambony myśliwskiej w Kolbuszowej Dolnej (woj. podkarpackie), która została przewrócona i spalona. Zawiadomienie w sprawie złożył łowczy z koła łowieckiego. Wartość obiektu oszacowano na ponad 600 zł.

Policjanci z wydziału kryminalnego kolbuszowskiej jednostki ustalili, że związek ze zdarzeniem mogą mieć czterej chłopcy w wieku od 16 do 17 lat, mieszkańcy powiatu kolbuszowskiego. Podczas rozmowy przyznali się do zniszczenia ambony.
 

Poleć
Udostępnij
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu