Kombajn wciągnął mężczyznę. Z maszyny wystawały tylko nogi

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (dk) | redakcja@agropolska.pl
16-08-2022,8:00 Aktualizacja: 17-08-2022,15:04
A A A

Śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego przetransportowano do szpitala mężczyznę, który na polu został wciągnięty przez kombajn rolniczy i odniósł poważne obrażenia.

Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie, że w Wygiełzowie (pow. zawierciański, woj. śląskie) 68-letniego mężczyznę wciągnął kombajn. Z maszyny wystawały jedynie nogi poszkodowanego.

Na miejsce zadysponowano strażaków z OSP Zawada Pilicka, OSP Witów i PSP Zawiercie, a także ratowników medycznych z karetki i śmigłowca LPR. Wysłano też patrol policji.

- Z ustalonych informacji wynika, iż 68-letni mężczyzna poruszał się po swoim polu kombajnem. Na miejsce zdarzenia przyjechał w pewnym momencie syn mężczyzny, który zobaczył, że z ostrzy, zwanych fachowo ślimakiem, wystają jedynie nogi ojca. Od razu poinformował służby, które pojawiły się na miejscu. Poszkodowany był przytomny, lecz miał liczne rany ud, które stanowiły zagrożenie dla życia i zdrowia. Na miejsce skierowano śmigłowiec LPR, który zabrał mężczyznę do szpitala w Sosnowcu - przekazał portalowi zawiercie.naszemiasto.pl sierż. Konrad Kluza z Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu.

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj