Stan wojenny nie wpływa na wywóz zbóż

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
29-11-2018,13:05 Aktualizacja: 29-11-2018,13:10
A A A

Stan wojenny na Ukrainie nie wpływa na dostawy zbóż z portów nad Morzem Azowskim. W razie konieczności ziarno może być wysyłane do odbiorców zagranicznych z portów nad Morzem Czarnym - zapewnia Maksym Martyniuk, wiceminister rolnictwa.

- Perspektywy eksportu zbóż z Morza Azowskiego nie są w tej chwili jasne - zastrzegł jednak od razu polityk cytowany przez agencję Reutera.

produkcja kukurydzy, kukurydza, zbiór kukurydzy, rezerwy kukurydzy, Międzynarodowa Rada Zbożowa, ukraina

Ukraina coraz ważniejszym graczem na rynku kukurydzy

Eksperci Międzynarodowej Rady Zbożowej szacują tegoroczne zbiory zbóż na Ukrainie na 64,5 mln t. To o 3,2 mln t (ponad 5 proc.) więcej niż w 2017 r. Z tego prawie połowę - 30 mln t (+5,9 mln t) ma stanowić kukurydza. Analitycy Banku BGŻ BNP...

Ukraińskie zboże wysyłane jest za granicę z portów w Mariupolu i Berdiańsku. Zgodnie z dekretem prezydenta Petra Poroszenki o stanie wojennym obejmie on obwody położone wzdłuż granicy z Rosją, separatystycznym Naddniestrzem w Mołdawii oraz obwody nad Morzem Azowskim i Czarnym.

Ukraina ogłosiła stan wojenny po niedzielnym ataku Rosji na trzy okręty marynarki wojennej, które udawały się z Odessy do Mariupola nad Morzem Azowskim.

Według Kijowa do ataku doszło na wodach neutralnych.

Rosja utrzymuje, że Ukraińcy naruszyli jej terytorium wodne wokół zaanektowanego Krymu, który według prawa międzynarodowego wciąż pozostaje terytorium ukraińskim.
 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Poniedziałek, 10 grudnia Godz:
Imieniny: Bogdana, Julii