Polak to przyjazny człowiek. I rozdaje jabłka

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
19-11-2014,11:00 Aktualizacja: 19-11-2014,11:05
A A A
Polacy pracujący w unijnych instytucjach rozpoczęli akcję rozdawania naszych jabłek kolegom, ale... nie Polakom. Dystrybucja odbywa się "z ręki do ręki". 
 
Organizatorzy chcą w ten sposób zachęcić obcokrajowców do jedzenia polskich, smacznych jabłek. 
 
- W tym tygodniu w Brukseli pojawiło się ponad pół tony polskich jabłek w ramach akcji "Eat apPLes". Jabłka dystrybuujemy w instytucjach europejskich dzięki wszystkim polskim pracownikom - mówi pomysłodawca akcji Artur Habant z przedstawicielstwa Polski przy UE.
 
Akcja poza promocją Polski oraz jabłek z naszego kraju ma służyć poprawie zdrowia pracowników instytucji UE i ich samopoczucia. Polscy pracownicy instytucji UE będą rozdawać do czwartku jabłka swoim kolegom i koleżankom z pracy, każdy na poziomie swojego wydziału, każdy w kręgu swoich niepolskich znajomych.
 
Jak wyjaśniają organizatorzy, akcja ma też na celu utrwalenie wśród pracowników unijnych instytucji, że Polska jest producentem zdrowej żywności, a także pokazanie, że nasz kraj potrafi sobie pozytywnie radzić z nieoczekiwanymi nadwyżkami jabłek (chodzi o rosyjskie embargo m.in. na te owoce).
 
- Fakt, iż wręczanie odbędzie się na zasadzie "people to people" również utrwali pozytywny wizerunek Polaków jako osób naturalnie przyjaznych, prospołecznych i chętnych do dzielenia się - tłumaczą organizatorzy.
 
Akcja zorganizowana jest przy współpracy ze stowarzyszeniem Network Pl, skupiającym polskich pracowników organizacji międzynarodowych oraz z udziałem ministerstwem rolnictwa, Agencji Rynku Rolnego, a także europosła Czesława Siekierskiego (PSL). 
 
Owoce dostarczyło przedsiębiorstwo z Borzęcina, koło Błędowa w woj. mazowieckim.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj