Udział w aukcjach tylko z nowymi zaświadczeniami. URE czeka na wnioski

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: k.perkowska | perkowska@apra.pl
06-07-2018,13:55 Aktualizacja: 07-07-2018,10:39
A A A

Producenci chcący wziąć udział w aukcjach, które odbędą się w tym roku, muszą ponownie złożyć wniosek do prezesa URE o wydanie zaświadczenia o dopuszczeniu do aukcji lub deklaracji o przystąpieniu do niej. A to za sprawą nowelizacji ustawy o OZE.

Nowelizacja ustawy o odnawialnych źródłach energii znacząco zmodyfikowała dotychczasowe zasady przeprowadzania aukcji na sprzedaż energii elektrycznej z OZE.

Nowe przepisy wejdą w życie 14 lipca br. 

farma fotowoltaiczna, panele fotowoltaiczne, elektrownia fotowoltaiczna, energia słoneczna, system aukcyjny

Wygrali aukcje. Produkcja energii właśnie ruszyła

Dziś w gminie Olsztynek (woj. warmińsko-mazurskie) zostanie otwarta nowoczesna elektrownia słoneczna. Wczoraj produkcję energii rozpoczęła podobna instalacja w gminie Dobrcz (woj. kujawsko-pomorskie). Moc każdej z nich wystarczy do zaspokojenia...

W związku z tym, Urząd Regulacji Energetyki, będący organizatorem aukcji, informuje, że dotychczas wydane zaświadczenia o dopuszczeniu do udziału w aukcji, w poszczególnych „koszykach”, tracą ważność. 

- Dokumenty te już nie uprawniają dysponujących nimi wytwórców do złożenia oferty w ramach aukcji, które będą przeprowadzane w oparciu o znowelizowaną ustawę o OZE - precyzują w URE.

Producenci powinni więc niezwłocznie złożyć do prezesa URE ponowny wniosek o wydanie zaświadczenia.

Jak jednak podkreśla urząd, obowiązek aktualizacji zaświadczeń nie dotyczy wytwórców, których oferty wygrały w którejkolwiek z dotychczas przeprowadzonych aukcji, mimo że odbywały się one na podstawie „starych” przepisów.

Powyższe rekomendacje odnoszą się również do deklaracji o przystąpieniu do udziału w aukcji.

Poleć
Udostępnij
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama
9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu