Tchórzewski: będzie aukcja OZE warta kilkanaście miliardów

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: PAP, (em) | redakcja@agropolska.pl
21-11-2016,8:35 Aktualizacja: 21-11-2016,9:06
A A A

W przyszłym roku planujemy przeprowadzić aukcję OZE o wartości kilkunastu miliardów złotych - powiedział Krzysztof Tchórzewski, minister energii. Zastrzegł, że jeszcze nie jest to przesądzone, ale "ma taki zamiar". Zasygnalizował, że aukcja określi perspektywę miksu na 10-15 lat.

Polityk wskazał m.in., że w dotychczasowych działaniach ministerstwa dotyczących odnawialnych źródeł energii chodzi, aby była ona bardziej przewidywalna. - Dzisiaj dyspozycja mocy bierze z OZE 10 proc., jako tę moc, którą dysponuje (....) Możemy powiedzieć, że te inwestycje (dotychczasowe w OZE - PAP) nam korzyści nie przynoszą. To jest problem, to musimy zrównoważyć - mówił.

OZE, ubezpieczenie, odnawialne źródła energii, Concordia Ubezpieczenia

OZE potrzebuje ochrony. Ubezpieczenie dedykowane prosunemtom

Zauważalny w ostatnich latach wzrost zainteresowania odnawialnymi źródłami energii przez właścicieli domów, przedsiębiorców i rolników ma swoje odzwierciedlenie również w ofercie polskich ubezpieczycieli. Na rynek...

Pytany, o pozostałą część miksu, jak będzie się rozwijał, nie tylko jeśli chodzi o OZE, Tchórzewski powiedział, że "będziemy to widzieli już w pierwszej aukcji, która jeszcze będzie w tym roku", będzie to jednak aukcja pilotażowa.

- Będzie bardzo duża aukcja na poziomie, zakładam, kilkunastu miliardów złotych w przyszłym roku, która określi perspektywę na najbliższych 10 lat z perspektywą do 15 lat. Przygotowujemy się do bardzo poważnego ruchu finansowego w związku z tym - zasygnalizował minister, potwierdzając też później, że chodzi o aukcję OZE.

Wskazał, że rozporządzenie w tej sprawie zostało zatwierdzone w ministerstwie i trafi do uzgodnień międzyresortowych. - Myślę, że w najbliższym czasie, na przełomie roku, wszyscy zainteresowani będą mieli dostępne zasady One już są dostępne, ale wtedy te pakiety zostaną dookreślone – zakończył szef resortu energii.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama