Na Kujawach i Pomorzu stawiają na energię słoneczną

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: (em) | redakcja@agropolska.pl
26-01-2017,13:45 Aktualizacja: 26-01-2017,14:08
A A A

Trwa nabór wniosków w konkursach o dofinansowanie projektów dotyczących produkcji i dystrybucji energii ze źródeł odnawialnych ogłoszony przez Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu.   

43 miliony złotych są do podziału w konkursie dotyczącym mikroinstalacji wykorzystywanych do ogrzewania i dostarczania energii elektrycznej do budynków mieszkalnych oraz publicznych - w tym obiektów publicznej służby zdrowia.  

NFOŚiGW, oze, źródła oze, odnawialne źródła energii, biogazownie, wody geotermalne

Fundusz chce promować OZE. Miliardy złotych pójdą na ochronę powietrza

Czyste powietrze i rozwiązania proekologiczne to priorytety Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na poprawę jakości powietrza przeznaczy 10 mld zł, zaś na dofinansowanie w zakresie OZE czy termomodernizację trafi niemal 6 mld...

Pula podzielona została na trzy segmenty: 30 mln zł trafi na przedsięwzięcia dotyczące budynków mieszkalnych i publicznych (z wyłączeniem obiektów opieki zdrowotnej), 4,3 mln zł pójdzie na inwestycje w obiektach medycznych (w wyłączeniem szpitali wojewódzkich), a 8,6 mln złotych na inwestycje w szpitalach podległych samorządowi województwa.

W pierwszym przypadku UMWK-P zaprasza do aplikowania samorządy lokalne, w drugim samorządy prowadzące instytucje medyczne lub ich jednostki, zaś w trzecim samorząd województwa lub samorządowe wojewódzkie osoby prawne.

Mieszkańców Kujaw i Pomorza szczególnie zainteresować może możliwość sfinansowania paneli fotowoltaicznych i kolektorów słonecznych na domach jedno-, bądź wielorodzinnych. Wniosek musi jednak złożyć gmina, a wsparcie może wynieść do pół miliona złotych. Dokumenty można składać do 28 kwietnia, a planowany termin rozstrzygnięcia konkursu to wrzesień.

66,5 mln zł jest natomiast do wzięcia w konkursie dotyczącym finansowania sieci przesyłowych związanych z dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych. Operatorzy systemów mogą aplikować o wsparcie również do 28 kwietnia.

Poleć
Udostępnij
KDK GARZYN 2023 - ZOBACZ RELACJĘ!

 

Redakcja działu
"Zielona energia"
Kontakt
Kontakt
Reklama
Reklama