Zgłoszenia do integrowanej produkcji roślin

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: (ala) | redakcja@agropolska.pl
25-02-2021,9:50 Aktualizacja: 25-02-2021,10:05
A A A
Producenci zainteresowani uprawą w systemie integrowanej produkcji roślin oraz uzyskaniem certyfikatu IP corocznie powinni dokonywać zgłoszenia podmiotowi certyfikującemu. Nie później niż 30 dni przed siewem albo sadzeniem roślin, a w przypadku roślin wieloletnich, do 1 marca każdego roku - przypomina Państwowa Inspekcja Ochrona Roślin i Nasiennictwa. 
 
W okresie obowiązywania na obszarze Polski stanu zagrożenia epidemicznego albo stanu epidemii oraz w okresie 30 dni od dnia odwołania tych stanów, do zgłoszenia oraz uzyskania certyfikatu integrowanej produkcji roślin nie jest konieczne ukończenie stosownego szkolenia potwierdzonego zaświadczeniem.
 
PIORiN, kontrola na obecność GMO, kukurydza, rzepak ozimy, soja, wyniki kontroli GMO,

PIORiN podał wyniki kontroli upraw na obecność GMO

W 2019 r. Państwowa Inspekcja Ochrony Roślin i Nasiennictwa po raz drugi prowadziła kontrolę upraw pod kątem przestrzegania zakazu uprawy roślin GMO. Od 2018 r. obejmuje ona więcej upraw niż podczas kontroli w poprzednich latach.   Kontrolą...
PIORiN zachęca producentów rolnych do zgłaszania upraw i prowadzenia produkcji rolnej w systemie IP. Wykaz podmiotów prowadzących działalność w zakresie certyfikacji integrowanej produkcji roślin (wg. kolejności upoważniania) znajdują się poniżej:
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Integrowana produkcja roślin (IP) to nowoczesny system uprawy, który uwzględnia oczekiwania konsumenta w stosunku do bezpiecznych i wysokiej jakości owoców, warzyw i innych płodów rolnych oraz gwarantuje prowadzenie upraw w sposób bezpieczny dla środowiska.
 
  •  Krok po kroku w zakresie doboru odmian, nawożenia i ochrony. Zamów prenumeratę miesięcznika "Nowoczesna Uprawa" już teraz

 

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.
Advertisement Advertisement