Dni Pola DLG 2016

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: dr inż. Arkadiusz Artyszak | artyszak@agropolska.pl
15-05-2016,19:55 Aktualizacja: 15-05-2016,20:15
A A A

DLG czyli Niemieckie Towarzystwo Rolnicze w tym roku Dni Pola organizuje w dniach od 14 do 16 czerwca w miejscowości Gut Mariaburghausen pod Hassfurtem. Ci rolnicy, którzy mogą powinni tam pojechać, bo naprawdę warto.

Dla przybyłych gości przygotowano 45 hektarów terenu wystawowego z polem doświadczalnym, kampusem, pokazami pracy maszyn i forami fachowymi. Spodziewanych jest ponad 300 wystawców. Wydarzenie stwarza bardzo dobrą okazję do interesujących spotkań i wymiany doświadczeń.

Krajowa Spółka Cukrowa, Polski Cukier, Cukrownia Werbkowice

Dzień Pola w Krajowej Spółce Cukrowej 16 czerwca

Dzień Pola w Krajowej Spółce Cukrowej odbędzie się w tym roku 16 czerwca w gospodarstwie rolnym rodziny Krzysztofa Bojara, które położone jest w miejscowości Hulcze (gmina Dołhobyczów, powiat hrubieszowski, województwo...

W Niemczech nikogo nie dziwi, że na takie imprezy kupuje się bilety. W ten sposób przyjeżdżają tylko ci naprawdę zainteresowani. Inaczej podchodzi się do wiedzy, którą dostaje się za darmo, a inaczej do tej, za którą trzeba zapłacić. W tym roku na Dniach Pola DLG bilet całodzienny normalny kosztuje 21 euro, a zniżkowy 11 euro (członkowie DLG mają wstęp bezpłatny).

Udział w każdych Dniach Pola daje szansę na podejrzenie czegoś nieznanego i inspirację do nowych działań. Będąc sześć lat temu na Dniach Pola DLG moją uwagę zwróciły gotowe mieszanki zalecane do uprawy w międzyplonach (dawniej nazywanych poplonami). W ich skład wchodziły gatunki roślin, o których wtedy nawet nie słyszałem.

Dwa lata później w Sahryniu na Zamojszczyźnie rozpocząłem z tymi mieszankami doświadczenia i do dziś badam ich wpływ na plonowanie buraków cukrowych. W zeszłym roku wielu rolnikom doszły nowe obowiązki wynikające z zazielenienia. W ich spełnieniu mogą pomóc międzyplony, zarówno ścierniskowe, jak i ozime. Jednak, aby można je było policzyć jako obszary proekologiczne (EFA), to w międzyplonach muszą być wysiewane mieszanki. I tak wracamy do Dni Pola DLG sprzed sześciu lat.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi aktualnościami.