System VitalFields - kolejne ulepszenia

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
30-03-2016,6:30 Aktualizacja: 29-03-2016,18:46
A A A

Aplikacja VitalFields stanowi rejestr działań i zabiegów agrotechnicznych, który wymagany jest w trakcie ewentualnej kontroli gospodarstwa. Jak podaje producent, jest również „wirtualnym organizerem” dla wszystkich rolników ceniących w swojej pracy porządek i systematyczność.

VitalFields jest wciąż doskonalony i ulepszany. Jednym z udogodnień, jakie zostały wprowadzone w ostatnim czasie, jest możliwość dodania 2 lub więcej upraw do jednego pola. Dzięki tej funkcji rolnik nie musi tracić czasu, by dzielić pole na wiele mniejszych działek w celu dodania konkretnych upraw.

Case IH AFS Academy

Aplikacja ucząca rolnictwa precyzyjnego

Koncern Case IH wprowadził aplikację e-lerningową objaśniającą zagadnienia związane z rolnictwem precyzyjnym. Jest ona skierowana głównie do użytkowników systemów AFS. Jak czytamy w komunikacie prasowym, nowa aplikacja mobilna...

– Zbieramy propozycje od rolników. Dzwonimy bezpośrednio do wszystkich użytkowników systemu w Polsce, Niemczech, Estonii, Rosji i na Ukrainie. Zaczęliśmy od poprawiania funkcji, które były najbardziej uciążliwe i sprawiały najwięcej problemów (nam oraz użytkownikom). Postanowiliśmy rozwiązać wskazane problemy – mówi Paulina Wiśniewska z firmy VitalFields.

Dzięki sugestiom rolników poprawiona została również możliwość precyzyjnego określania obszaru, który został przygotowany do dalszych prac. W aktualnej wersji trudności nie będzie już sprawiało dokładne zaznaczenie nawożonego terenu lub wskazania przestrzeni, która była opryskiwana. Funkcja ta pomoże rolnikowi uniknąć błędnego obliczania dawki lub odpowiedniej ilości ŚOR-ów, dzięki czemu możliwe jest dokładne przeliczenie użytego materiału na konkretną powierzchnię. W nowej wersji możliwe jest także obliczanie prawidłowej dawki stosowanych produktów również dla danej części spryskanego bądź nawożonego pola. Vitalfields umożliwia tym samym prowadzenie równoległych zabiegów w ramach jednego pola.

Kolejnym udogodnieniem, wynikającym z analizowania potrzeb rolników, jest możliwość wprowadzania międzyplonu do księgi pola bez konieczności tworzenia kolejnego sezonu. Znacznym ułatwieniem jest również możliwość takiego planowania, które będzie od razu widoczne w księdze pola. To znaczy, że wszystkie działania ustalone przez rolnika będą automatycznie synchronizowane z księgą pola, dzięki czemu użytkownik nie straci czasu na ponowne wpisywanie wszystkich zabiegów do osobnej księgi. Problemów nie będzie również z oznaczeniem sezonów oraz roku zbioru. Uproszczono też kartę pracy, która w aktualnej wersji systemu może być łatwo przepisywana do innych sezonów.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu