Pöttinger Fox w szerokościach 3,5 i 4 m

Poleć
Udostępnij
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
01-11-2015,7:50 Aktualizacja: 01-11-2015,8:45
A A A

Pöttinger rozszerza gamę kombinacji do uprawy przedsiewnej Fox o dwa modele. Wprowadzone agregaty mają szerokości robocze 3,5 oraz 4 m.

W gamie Fox występują dwie opcje wyposażeniowe. Fox – to agregaty wyposażone w zęby. Z kolei Fox z literą D, to agregaty wyposażone w talerzowe elementy robocze. Wersja ta ma dwie belki ustawione w odległości 32 cm, a ślady elementów roboczych znajdują się co 15,5 cm. Natomiast w wersjach talerzowych, czyli Fox D, talerze mają 510 mm średnicy i ich podziałka wynosi 13,5 cm.

Pöttinger LION 103 - lekkie brony aktywne

Austriacki Pöttinger rozszerzył ofertę swoich bron aktywnych o nową lżejszą serię. Tworzą ją dwa modele: LION 103 i LION 103 Classic. LION 103 może mieć 3  lub 4 metry szerokości roboczej. Węższy jest produkowany z 10 lub 12 wirnikami -...

 

Krótka kombinacja Fox posiada szereg możliwości dostosowania do pracy z różnym ciągnikami. Jest to m.in. możliwość zaczepienia ramion TUZ-u na trzech różnych wysokościach. Z kolei łącznik górny, możemy zaczepiać na dwa sposoby.

Wersja zębowa agregatów Fox posiada regulację kąta nachylenia (agresywności) zębów. Wynosi on 20 stopni w przód, 20 stopni w tył oraz ustawienie pionowe. Opcjonalnie agregat ten może być wyposażony w przednią włókę wyrównującą oraz przedni wał rurowy o średnicy 380 mm.

Wersja Foxa z talerzami zalecana jest na gleby z dużą ilością resztek pożniwnych. Wtedy na belkach są mocowane po dwa talerze na jeden uchwyt. Ponadto grupa Fox D posiada elementy spulchniające glebę w śladzie kół ciągnika z regulacją głębokości pracy. W opcji są również boczne ekrany ograniczające wyrzucanie gleby na boki agregatu.

Agregat Fox może pracować wraz z siewnikami Vitasem lub Aerosem. Powstałe kombinacje uprawowo-siewne pozwalają dopasować agregat do różnych warunków glebowych.

Poleć
Udostępnij
Aktualne wydanie RPT
4/2024

Polska premiera siewnika Amazone Precea TCC 9000

Tendencje na światowym rynku techniki rolniczej

Jak powstał agregat do pasowej uprawy konopi?

John Deere współpracuje ze SpaceX

 PRENUMERATA (płatność elektroniczna) RPT

 

9. Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu