Udostępnij
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | plocki@rpt.pl
19-09-2016,14:20 Aktualizacja: 19-09-2016,14:19
A A A
Zakończone 17 września br. 43. Mistrzostwa Czech w Orce w miejscowości Peruc miały polski akcent. Drugie miejsce zajął w nich zawodnik startujący z pługiem Unii Group. Był to Dalibor Kahánek reprezentujący czeską firmę Pol-Agro Trading ZT, która jest oficjalnym dilerem maszyn grupy kapitałowej Unia w Czechach.

Konkurs podzielony był na etapy. Oczywiście tylko najlepsi kwalifikowali się dalej. Przykładowo jedna z konkurencji polegała na wykonywaniu orki tylko jedną skibą. Zawody zostały przeprowadzone z dużym rozmachem. Wzięło w nich udział kilkudziesięciu zawodników, których dopingowało kilka tysięcy osób.

To już kolejne podium w Mistrzostwach Czech w Orce dla Dalibora Kaháneka. W 42. edycji tych zawodów również zajął miejsce drugie. Za każdym razem orkę wykonywał pługiem marki Unia group IBIS LH 3+1, czyli 4-korpusowym z zabezpieczeniem hydraulicznym.

Pługi Unii Group serii Ibis L oferowane są w trzech wersjach. Standardowa to pług z prześwitem pod ramą 75 cm, rozstawem korpusów 90 cm i korpusami typu MX. Wersja Plus ma prześwit wynszący 80 cm, rozstaw korpusów 100 cm i korpusy również typu MX. Natomiast wersja Premium to pług z prześwitem pod ramą 80 cm, rozstawem korpusów 90 cm i korpusami typu Long.

Pługi ibis L mają ramęo wymiarach 120x120x8 mm. Można w nich ustawić trzy szerokości orki na korpus: 35, 40 lub 45 cm. Dostepne są wersje 3- lub 4-korpusowe z zabezpieczeniem korpusów: śrubowym, resorowym (S) lub hydraulicznym (H). Zapotrzebowanie mocy wynosi od 80 do 120 KM.