Podsumowanie roku Steketee

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Tomasz Bujak | bujak@rpt.pl
17-02-2021,15:15 Aktualizacja: 17-02-2021,15:32
A A A

Holenderska firma Steketee jest częścią grupy Lemken od 2018 r. W ostatnim okresie, grupa wykonała wiele pracy, aby nadążyć za rosnącym zapotrzebowaniem na rozwiązania do zwalczania chwastów. Pomimo pandemii Steketee ma pełno zamówień na najbliższy sezon 2021 i odnotowała, mimo światowego kryzysu, wzrost sprzedaży o 30%.

Iljan Schouten, dyrektor zarządzający Steketee, ma bardzo pozytywne nastawienie. - Nie można powstrzymać tendencji do zintegrowanej pielęgnacji upraw. Istnieje duże zapotrzebowanie na maszyny do pielenia, obsypywarki i precyzyjne opryskiwacze w celu ograniczenia stosowania pestycydów, a księgi zamówień firmy na sezon wiosenny 2021 są zapełnione – mówi Schouten.

Lemken kupił holenderską Machinefabriek Steketee B.V.

Lemken - specjalistą od pielęgnacji roślin

Lemken W dniach 28 i 29 sierpnia br. zorganizował polowe pokazy wraz z konferencją prasową tym razem we Francji w obiekcie w okolicy miasta Orleans. Przedmiotem konferencji były nie tylko zmiany w obecnie znanych maszynach i narzędziach uprawowych,...

Aby sprostać temu wysokiemu zapotrzebowaniu, Steketee i Lemken, współpracowały w celu zoptymalizowania procesów produkcji w fabryce w Stad aan't Haringvliet. Powstaje tam nowa linia montażowa dla małych narzędzi, co zwiększy moce produkcyjne i najprawdopodobniej skróci czas dostaw. Wprowadzenie dwóch linii produktów Professional i Individual ułatwiło zarówno tworzenie, jak i przetwarzanie zamówień. Linia Professional obejmuje łatwo konfigurowalne maszyny do pielenia dla tradycyjnych upraw rzędowych i rozstaw rzędów. - Dzięki linii Individual zachowujemy naszą zdolność do spełniania indywidualnych życzeń klientów dzięki szerokiej gamie dostępnych opcji. Istnieje wyraźny trend w kierunku klientów wymagających większej wydajności przy większych szerokościach roboczych, a sterowanie kamerą IC-Light zapewnia bardzo wysoką precyzję. W tym miejscu nasze 20-letnie doświadczenie w sterowaniu maszynami za pomocą kamer naprawdę się sprawdza - wyjaśnia Iljan Schouten.

Szybkie zamówienia i dostawy części zamiennych

W ubiegłym roku firma intensywnie pracowała również nad obsługą posprzedażową. Części zamienne są teraz dostępne w portalu internetowym Agroparts i można je tam zamawiać. Mogą to robić zarówno dealerzy, jak i klienci końcowi, a wszystkie popularne części zamienne i zużywalne są dostępne do ekspresowej dostawy w nocy z magazynu centralnego. - Gwarantuje to, że maszyny Steketee naszych klientów będą ponownie gotowe do pracy tak szybko, jak to możliwe, niezależnie od tego, gdzie się znajdują. Popyt na rynkach krajów Europy Środkowej i Wschodniej znacznie wzrósł, oprócz popytu na naszych ugruntowanych rynkach Europy Zachodniej - mówi Leonard Mol, szef sprzedaży firmy Steketee.

Przestrzeń dla rozwoju

Steketee z nawiązką spełnia swoje nowe hasło „przestrzeń do rozwoju”: jest ona obecna w całym łańcuchu wartości firmy. - Dzięki naszym maszynom Steketee chcemy również umożliwić naszym klientom dobre przygotowanie się na przyszłe wymagania społeczne i polityczne. Oznacza to, że chcemy stworzyć „przestrzeń do rozwoju” także dla naszych rolników i usługodawców. W końcu musimy pamiętać, że przestrzeń do wzrostu to również podstawa zdrowych upraw. Dzięki młodemu, wysoce zmotywowanemu zespołowi Steketee poczyniliśmy już ogromne postępy w tym kierunku i nadal będziemy robić wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić naszym klientom optymalne rozwiązania w zakresie zwalczania chwastów - dodaje Iljan Schouten.

W rezultacie rozwój produktów przebiega szybko. Firma obecnie opracowuje i testuje nowe metody rozpoznawania roślin z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. - Chcemy, aby nasi klienci mogli doświadczyć wczesnych praktycznych zastosowań w najbliższej przyszłości, naprawdę chcemy żyć i oddychać naszą nową "przestrzenią do rozwoju” we wszystkich obszarach naszej firmy - mówi Iljan Schouten.

Poleć
Udostępnij
Skomentuj