Konkursy internetowe KRUS

Poleć
Udostępnij
Skomentuj
Autor tekstu: Krzysztof Płocki | krzysztof.plocki@rpt.pl
12-08-2020,9:40 Aktualizacja: 12-08-2020,9:31
A A A
Z uwagi na obowiązujące obostrzenia sanitarne spowodowane epidemią koronawirusa KRUS podjął nowe formy działań prewencyjnych na rzecz zmniejszenia liczby wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników. Udział w nich odbywa się poprzez internet.
 
KRUS zaprasza dzieci w wieku 6-14 lat, do kursu e-learningowego "Bezpiecznie na wsi mamy - upadkom zapobiegamy". Organizator podaje, że w nowoczesnej formie przybliża on zagrożenia wypadkowe w gospodarstwach rolnych oraz uczy prawidłowych zachowań podczas przebywania na terenie obejścia. Wśród uczestników, którzy go odbędą i prześlą certyfikat ukończenia kursu wraz z formularzem zgłoszeniowym rozlosowanych zostanie 100 hulajnóg. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 30 września 2020 r.
 
agroturystyka, polski bon turystyczny, gospodarstwa agroturystyczne

Bony na wakacje. KRUS zachęca do skorzystania

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego zachęca rolników do korzystania z Polskiego Bonu Turystycznego, czyli państwowego wparcia wypoczynku. Mocno już rozreklamowany Polski Bon Turystyczny jest formą wsparcia dla polskich rodzin...
 
Dla dzieci w wieku 11-14 lat KRUS przygotował konkurs polegający na ułożeniu rymowanki (min. 5 maks. kilkanaście wersów) promującej prawidłowe nawyki i zachowania dzieci związane z zabawą i pracą na terenie gospodarstwa rolnego. Ponadto rymowanka powinna zawierać wykaz czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat. Nagrody rzeczowe o wartości ok. 300 zł  brutto każda otrzyma 20 laureatów, którzy zdobędą największą liczbę punktów. W okresie przyjmowania zgłoszeń do tego konkursu, przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny musi podlegać ubezpieczeniu społecznemu rolników. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 31 sierpnia 2020 r.
 
Osoby dorosłe mogą wziąć udział w "Ogólnopolskim Konkursie Testowym z Zakresu Bezpiecznej Pracy w Gospodarstwie Rolnym - Bezpieczna Obsługa Zwierząt Gospodarskich". Wystarczy podlegać wspomnianemu ubezpieczeniu społecznemu rolników i po zarejestrowaniu się na stronie internetowej bezpieczenstwo.krus.gov.pl i rozwiązać test składający się z 20 pytań jednokrotnego wyboru. Stu uczestników, którzy zdobędą największą liczbę punktów w najkrótszym czasie, otrzyma nagrody rzeczowe o wartości ok. 500 zł brutto każda. Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 15 września 2020 r.
Poleć
Udostępnij
Skomentuj